VİDEOLAR Youtube Girişimciliği

Ücretsiz Profesyonel İntro Nasıl Yapılır?


İntro, giriş, içine doğru, arasında anlamına gelmektedir. Radyo sektöründe ise; arka plandaki şarkının sözleri başlayana kadar yapılan anons anlamına gelmektedir. İntro`nun karşıt anlamlısı ise Outro`dur. Outro, çoğunlukla radyo programcılığında yaygın olarak kullanılır.

İntrolar, bir YouTube için en ciddi olan unsurlardan birisidir. Ekseriyetle introlar, kanalın bulunduğu tüketicilere göre çeşitlenmektedir. Oyuncular daha çok fazla hareketli ve basslı introlar tercih ederken inceleme videoları hazırlayan bir kanal, daha yalın ve daha renkli bir intro tercih eder. eğer Adobe veya Sony Vegas kullanımını detaylı bir biçimde bilmiyorsanız bedava bir şekilde kendi intronuzu yapmanız yoğun şekilde zor görünüyordu. fakat yeni keşfettiğimiz bir kanal, her türlü introyu yalnızca dakikalar içinde uzman bir biçimde yapmanızı sağlamaktadır.
Bu YouTube kanalının adı Velosofy. Uzun yıllardır YouTube ve intro işleri ile uğraşan bu kanal, hem hazır intro templatelerini hem de bu introların her birinin ayrı ayrı yapılışını anlatan videoları da izleyicileriyle paylaşıyor. indirmiş olduğunuz intronun şablonu zaten tamamıyla hazır olarak geliyor. Sizin yapmanız gereken tek şey, Adobe After Effects ya da Sony Vegas Pro programlarından herhangi biri ile introdaki lüzumlu yazıları değiştirmek. Yazıları düz biçimde bir biçimde güncelledikten sonra siz de bu introları kanalınızda kullanabilirsiniz. işin en güzel yanı da, bütün bu deneyimli intro temalarının tamamıyla parasız olması.
Videoları indirirken dikkat etmeniz gereken tek şey, bilgisayarınızdaki programa müsait dosyayı indirmek olacak. şayet After Effects ile edit yapacaksanız “For After Effects” yönünü, Sony Vegas ile edit yapacaksanız da “For Sony Vegas” yönünü seçmelisiniz. Daha sonra da “Open This” isimli dosyayı açarak editleme işlemlerinize hızlı ve basit bir şekilde başlayabilirsiniz.

İlgili Yazı : VİDEOLAR


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*