SOSYAL MEDYA SÖZLÜK

Wattpad Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde yakaladığı büyük çıkış sayesinde isminden oldukça söz ettiren Wattpad, dünyaca tanınmış kişi bir hikaye paylaşma ve keşfetme platformudur. Fiyatsız olan platformda yeni arkadaşlar edinebilir, o kişilerin hikayelerini okuyarak yorum ve paylaşım yapabilir ve oylayabilirsiniz.

Türkiye’den oldukça yoğun bir katılımın olduğu Wattpad’i, Türkçe arayüzle anlaşılır, kolay ve bir o kadar rahat bir şekilde kullanabilir, yaptığınız paylaşımların yanı sıra yüzlerce hikayeyi de okuyabilirsiniz. Her yaştan insanın aza olabileceği Wattpad’e, isterseniz mail adresinizle normal bir şekilde, isterseniz Twitter ve Facebook hesaplarınızla, masaüstü bilgisayaranızdan, tabletinizden veyahut telefonunuzda üye olabilirsiniz. Wattpad’e üye olduktan sonra anasayfa ekranındaki “Create” sekmesine tıklayıp, hikaye oluşturabileceğiniz sayfaya yönlendirilir, hemen peşinden da hikayenizi paylaşabilirsiniz. Şayet başlangıç için “ben bir müddet yalnızca okuyayım” diyorsanız da, Wattpad’in anasayfa ekranının sol üstünde duran “Keşfet” sekmesinden Türkçe olan tüm hikayelere erişebilir, kategorilerden sevdiğiniz türü seçerek okumaya başlayabilirsiniz.

Hasılı Wattpad, popülerliği her geçen gün artan kendine has sosyal bir ağdır. Size, bir hayli yazarı izleyebileceğiniz, kendi hikayelerinizi ve vaziyet aktüellemelerini paylaşabileceğiniz birçok olanak sunar. Bu eğlenceli dünyaya girerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. İyi eğlenceler…

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*