MOBİL TİCARET SÖZLÜK TEKNOLOJİ

Webview Nedir ?

Çok sayıda internet sitesi ve plan geliştiricisi, bundan sonra gelirlerin daha büyük bir kısmının mobil tüketicilere yöneleceğini tetkik ettiği için ileriye dönük çalışmalarının büyük bir kısmını bu piyasaya doğru yöneltmiştir. Bilhassa dünya çapında başka reklam firmalarına göre maksimum ücret ödemesi yapan Adsense dahi, son aylarda yayıncılarına ödediği tutarları mühim bir şekilde düşürmüştür. Dolayısıyla internet siteleri ve masaüstü projeleri bundan böyle yeterine gelir elde edemiyor. Fakat ülkemizde mobil aygıt kullanımına olan rağbet ve operatörlerin cazip avantajlarını da göz önünde bulunduracak olursak, en kolay bir mobil uygulama ile bile binlerce TL para kazanabiliriz. Genel olarak kolay uygulamalarınızı “Webview” sistemi ile yazabilirsiniz.


Mobil uygulama yapmak, oldukça çok program geliştiricisine göre yoğun şekilde zor ve ayrıntılı bir iştir. Ekseriyetle bilgisayar üzerine kodlama yapan sistem uzmanları, siteleri için android uygulaması hazırlayabilmek için Studio uygulamasına giriş yapınca kısa süre şok geçirmektedirler. Sebebiyse android kod kütüphanesi, başka kod dillerine göre çok fazla daha farklı. Bu sebepten de uygulamalarınızı dilediğiniz bu gibi yapmanız oldukça süre alabilir. Bunun yerine kolay bir Webview uygulaması geliştirerek hem gelir elde etmeye erkenden başlayabilir, hem de kullanıcılarınıza rahat hizmeti daha kısa bir zaman içerisinde verebilirsiniz.


Webview, isminden de anlaşılacağı üzere Web Görünümü anlamına gelmektedir. Yani telefonun tarayıcısı üzerinde siteniz nasıl görünüyorsa uygulamanızda da aynı şekilde bir görünüm ve performans alacaksınız. Yani bu uygulamaların tek yararı, kullanıcıların daha basit sitenize erişebilmeleri ve mobil reklamlar yardımıyla gelirlerinize katkı sağlaması olarak değerlendirilebilir. Her ne kadar iyi gelir verirse versin, bir uygulamanın daha büyük kitlelere ulaşabilmesi için ilk zamanlarında daha yalın ve daha temiz olması gerekiyor. aksi halde sitenizde zaten yeterli içeriği ve kaliteyi bulamayan ziyaretçileriniz, sitenizi tekrar ziyaret etmemeye karar verecektir.

İlginizi çekebilecek yazılarımız

Teknoloji kategorisindeki diğer yazılarımız

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*