ETİCARET GİRİSİMCİLİK

Yatırım Yapmaktan Korkmayın


Yatırım, bir işten daha iyi gelir elde edebilmek için bu işe girişmeden önce daha iyi bir altyapıyla işe başlayabilmek için harcanan ücretlerdir. Bugün piyasada istediği kadar başarı elde edemeyen internet sitelerinin ve E-Ticaret platformlarının en büyük sıkıntısı da, işe yeterli yatırım ile başlamamış olmalarıdır. Projelerine ciddi yatırım yapan kişiler de, emin olun ki şimdi gelirlerini hesaplamaktalar.

Öncelikle ülkemizde “Yatırım” kavramı gerçekten çok yanlış anlaşılmakta. Çünkü bireyler, yatırımı “Boşa giden para” olarak değerlendiriyorlar. Çeşitli yatırım kaynakları için ödeme gerçekleştiren kişiler, ödemeyi yaptıktan sonra somut bir şey alamadığı için yatırım yaptıkları parayı boşa gitmiş olarak değerlendirmekteler. Ancak emin olun ki bu ücretler, projenize göre en geç 5-6 ayda elinize katlamış bir şekilde geri dönecektir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yatırımı nereye yapacağınızı bilmeniz ve doğru yatırım kaynakları bulmanız olacak.

Genellikle ucuz ancak düzgün içerikler içeren internet sitelerine yatırım yapmak oldukça mantıklıdır. Çünkü bu tür kişiler, genellikle internet sitelerinden gelir elde edemeyeceklerini düşünürler ve bu yüzden yok pahasına da olsa sitelerini ellerinden çıkararak yeni projeye başlamayı düşünürler. Ancak birçok kişi bilmemektedir ki, bir internet sitesi normal şartlarda gelirlerini ilk olarak 6 ile 12 ay sonrasında vermektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere, internetten iyi paralar kazanmak isteyen kişiler öncelikle sabretmelidir ve gerektiği zaman, gerektiği kadar, gerektiği yerlere yatırım yapmayı bilmelidir.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*