Hangi Antivirüs Programını Kullanmalı?

Bilgisayarlarda bulunan virüsler, şüphesiz ki bilgisayar bu ürünü satın alanların en büyük dertlerinden bir tanesi. çoğunlukla pek çok farklı işlemin gerçekleştirilmesine mani olmakla yetinmeyen virüsler, bilgisayarda yapılan işlemleri ve uygulanan giriş bilgilerini, mail sunucuları yoluyla korsanlara aktarmaktadır. Dolayısıyla bu tür virüsler sırf bilgisayarınızı değil, aynı zamanda sizi ve hususi hayatınızı da önemli derecede etkilemekte.
Bilgisayar kullanımı meselesinde pek yetenekli olmayan kimseler, yanlış programlar indirmedikleri sürece bu tür virüsler ile karşılaşmayacaklarını düşündükleri için antivirüs yazılımlarını tercih etmezler. Fakat günümüzdeki virüsler sırf indirme yoluyla değil, aynı zamanda girdiğimiz internet sitelerinde de bilgisayarımıza musallat olabiliyor. Dolayısıyla siz her ne kadar dikkatli olursanız olun, virüsler beklemediğiniz bir zamanda gelerek sizi bulabilir. Bu sebepten dolayı bilgisayarınızda her zaman bir adet antivirüs yazılımı bulundurmanız sizin için epey bir ciddidir.
Bizim bu yazıda size tavsiye edeceğimiz antivirüs yazılımı Eset Nod 32. Bu program, uzun süredir bilgisayar dünyasında var ve yaklaşık 2005 yılından bu güne kadar en fazla kullanılan antivirüs programı olma özelliğini elinde bulunduruyor. Aynı zamanda Microsoft ile de anlaşması bulunan bu yazılım, pek çok virüse kolaylıkla dur diyebiliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, kaliteli olduğu iddaa edilen bir virüs programı ve Eset Nod 32, aynı anda aynı bilgisayarda virüs taraması yapıyor. Yapılan tarama sonucunda Eset Nod 32 bilgisayarda 118 virüs tespit ederken, en yakını olarak görülen ikinci program ise yalnızca 26 virüsü bulabiliyor. Dolayısıyla şayet siz de bilgisayarınızı tam performans ile kullanımı ve virüslerden uzak durmak istiyorsanız, her zaman bilgisayarınızı Eset Nod 32 ile korumalısınız.

İlginizi çekebilecek yazılar

İlgili Yazı: Facebook Dosyaları Nerede Saklıyor?

İlgili Yazı: VPN (Sanal Özel Ağ) Nedir?

İlgili Yazı: SSL Nedir (Secure Sockets Layer)

İlgili Yazı: http://Kriptoloji Nedir?

İlgili Yazı: http://Kimlik Bilgilerinizi Koruma Yolları!

İlgili Yazı: http://Sitelerinizin Açılış Hızını Arttırın !

İlgili Yazı: http://Google’dan Güvenlik Açığımı Bulana 100 Bin Dolar

İlgili Yazı: Sosyal Medya Hesaplarınızı Güvene Alın !

İlgili Yazı: KEP Nedir? Zorunlu Olarak Kimler Almalı?

İlgili Yazı: BKM Express Ne demektir?

İlgili Yazı: http://E-Ticaret’te güvenlik

İlgili Yazı: 3D Secure Ne Demek

İlgili Yazı: Neden güvenli E-ticaret paketleri kullanılıyor?

İlgili Yazı: Sayısal Noter Nedir?

İlgili Yazı: Şifreleme (Encrytion) Nedir?

İlgili Yazı: Şifre Nedir?

İlgili Yazı: Kimlik Belirleme (Authentication) Nedir?