DÜNYADAN HABERLER

147 yıllık sağlıklı gıda ürünleri şirketi 1.8 milyar İngiliz sterlinine satıldı

Holland & Barrett

Rus milyarder Mikhail Fridman’ın yatırım şirketi LetterOne (L1) besin zinciri Holland amp; Barrett şirketini 1,8 milyar İngiliz sterlini karşılığında alınması konusu ile ilgili anlaşmaya varıldığını açıkladı.

LetterOne’dan oluşturulan bildirimde merkezi ABD’de olan özel sermaye şirketi Carlyle ile dünyanın değişik noktalarında toplam 1300 mağazası olan Holland amp; Barrett’ın satın alınması konusu ile ilgili yürütülen görüşmelerde anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Merkezi İngiltere’nin Nuneaton şehrindeki sağlıklı besin ürünleri konusunda uzmanlaşan Holland amp; Barrett’ın aşağı yukarı 1,8 milyar İngiliz sterlini bedelle devredilmesine karar verildiği belirtildi.

L1 Retail Yönetici Ortaklarından Stephan DuCharme satışa dair olarak, “Holland amp; Barrett İngiltere’nin sağlıklı hayat perakende piyasasında net bir şekilde önder konumda. Avrupa ve uluslararası piyasalarda da çekici bir büyüme potansiyeli var.” ifadelerini kullandı.

Merkezi ABD’de olan Carlyle, 2010 yılında Holland amp; Barrett’ı aşağı yukarı 3 milyar sterlin karşılığında merkezi tekrar ABD’de olan Nature’s Bounty (NBTY) isimli şirketten satın almıştı.

Holland amp; Barrett, 1870 senesinde William Holland ve Alfred Barrett isimli iki girişimci tarafından İngiltere’nin Hertfordshire bölgesinde kurulmuştu.

Yatırım şirketi LetterOne’ın sahibi Mikhail Fridman Bloomberg’in varlıklıler listesine göre aşağı yukarı 14,2 milyar ABD dolarlık şahsi serveti ile dünyanın en varlıklı 77. işadamı

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*