DÜNYADAN HABERLER TEKNOLOJİ

Acer firmasının satış yaptığı internet sitesi hacklendi

acer

Acer firmasının satış yaptığı internet sitesi hacklendi. Amerika merkezli dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Acer firması büyük bir güvenlik açığı verdi. Firmanın internet sitesinin bu güvenlik açığı nedeni ile hacklendi ve kullanıcı ayrıntıları çalındı. Acer firması olayın incelendiği meselesi için izah yaptı. Bu olaya sebep olan güvenlik açığı derhal kapatılsa da sızdırılan kullanıcı ayrıntıları büyük bir tehdit oluşturmakta.

Kredi Kartı bilgileri de çalınmış olabilir

Şirketten sızan bilgilere göre satın alanların e-posta hesapları kullanıcı adları bunun gibi bilgilerin yanı dizi adresleri ve isimleri benzeri bilgileri de çalınmış olabilmekte. Hatta kullanıcılara ait olan kart teferruatları de çalınmış olabilir. Buda kullanıcılar için büyük bir risk oluşturuyor. U güvenlik açığını bularak söz konusu hırsızlığı oluşturan hacker konusu için detaylı bilgi verilmezken bu bireyin 1 yıldır bu bilgileri çaldığı öne sunuldu. Acer firması hırsızlığın yaşandığı süre arasında alışveriş oluşturan müşterilerine bilgilendirme amaçlı bir e posta yolladı. Müşterilerine şifrelerini değiştirmeleri ve banka hesaplarını da kontrol etmeleri gerektiği konusu için uyarıda bulundu.

Güvenlik Zafiyetleri Kullanıcıları Tehdit Ediyor

şirketlerin güvenlik zafiyetleri yüzünden oldukça çok kullanıcının özel bilgisi internete sızdırılıyor. Geçtiğimiz günlerde de Twitter sosyal ağına kayıtlı olan 32 milyon adet hesabın çalındığı ve ardından satışa çıkarıldığı öne sürülmüştü. yine geçtiğimiz günlerde çok sayıda sosyal mecraya ait hesapların hacklendiği ve satışa çıkarıldığı öne sürülmüştü.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*