DÜNYADAN ETİCARET HABERLER MOBİL TİCARET TÜRKİYE

Amazon 2018’de Tükiye’de faaliyete geçebilir

e-ticaret devi Amazon’un bir müddettir devam eden Türkiye’ye geliş söylentileri, 2018’de doğrulanabilir. Yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Amazon, önümüzdeki sene Türkiye’de e-ticaret operasyonlarına başlamayı tasarılıyor. Şirket, bunun için somut adımlar atmaya başladı.

Amazon’un Türkiye’de işe alım ile ilgili çalışmaların hızlandığı gözlemlenmektedir. Gerek kendi web siteleri gerekse diğer platformlardan ilginizi çekmiş olabilir. Ancak bu platformlardaki duyuruların hemen hepsi şirketin bulut servisleri Amazon Web Services (AWS) altında yayınlanıyor. Bize gelen bilgiler, şirketin Türkiye’den yaptığı işe alımların bunlarla sınırlı olmadığı; e-ticaret işi için de alımların bir müddet önce başladığı istikametinde.

Amazon’un e-ticaret işi için, Türkiye’de faaliyet gösteren büyük teknoloji şirketlerinden üst düzey transferler yaptığını ve bu kişilerin Lüksemburg’da eğitimine başladığını duyuyoruz. Bununla beraber şirketin lojistik operasyonu için de mahalli ortaklarla çalışmalara başladığı bize gelen bilgiler arasında. Türkiye’de büyük global bir lojistik şirketiyle çalışan Amazon buradaki operasyonları için 10 bin metrekarenin üzerinde bir depolama alanı oluşturmayı tasarılıyor.

Amazon’un kamuya açık resmi paylaşımlarından bu bilgileri doğrulamak olanaksız başka bir deyişle şirket, bu süreci olabildiğince sessiz sedasız yürütmeye çalışıyorlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*