BİTCOİN DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK DÜNYADAN ETİCARET HABERLER MOBİL TİCARET

Amazon Ekim sonu Bitcoin kabul etmeye başlayacak

Amazon&Bitcoin

Amazon&Bitcoin

Amerikan firması Amazon, edinilen  bilgilere göre dev e-ticaret şirketinin 26 Ekim tarihinde Bitcoin’le işlem yapmaya başlayacağını duyurmak üzere hazırlandığını söylüyor.

Önemli bir fonun yöneticisi, 20 şirketin kurucusu ortağı, 11 kitabı ve önemli yayınların yöneticisi olarak tanınan James Altucher’ın sosyal medya hesabında duyurduğu bilgiye göre, Amazon Bitcoin ile işlem yapmak için gerekli hazırlıkları tamamladı.

Ancak Amazon henüz bu konuda bir açıklama yapmış değil, açıklamayı yapan James Altucher olunca yapılan açıklamanın spekülasyon olma riskini minimuma indiriyor. Böyle olunca medyanın bu haberi ciddiye almasının en önemli nedeni.

Bu söylenti neden ciddiye alınmalı?

Amazon 2016 yılında, Bitcoin’e ve diğer dijital para birimlerine yatırım yapan ve bu para birimlerinin yaygınlaşması için çözümler üreten Digital Currency Group’a AWS (Amazon Web Services) üzerinden ortak olması. Amazon’un şimdi bu yatırımına kazanç sağlamak için DCG (Digital Currency Group) üzerinden e-ticaret sitelerinde Bitcoin veya diğer para birimlerini kabul etmeye başlaması aslında büyük bir sürpriz olmayabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*