DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK DÜNYADAN HABERLER

Atom Bank, değişen dijitalleşen bankacılık anlayışı !

Nisan 2016’da, İngiltere’nin ilk mobil bankası olan Atom Bank, yeni nesil bankaların, sanal kapılarını önceden kayıtlı müşterilere kontrollü bir şekilde açmaya başlayan ilk bankası oldu.

Ekim ayında İngiltere’ye faaliyetlerine tamamen başlayan ve müşterileri yeni ve yenilikçi bankacılık platformuna davet etti.

Bu kısa sürede, Atom’un müşteri odaklı iş dünyası, tüketicilerin yanı sıra, pazarın önde gelen Fixed Saver hesaplarında 110 milyon sterlin aşan birikimlerle yankı buldu.

Atom, işletme kiralamasına ek olarak bu yıl iki adet Sabit Tasarruflu hesap açtı ve en sonunda, bir dizi uzman aracı aracılığıyla bir dizi konut ipotek ürünü olan Atom’un Dijital İpotekleri’ni başlattı.


Atom İcra Kurulu Başkanı Mark Mullen Şunları söyledi: “Atom, bankacılık mesleğinin itibarını zedeleyen eski problemleri düzeltmeye başlayan yeni bir bankacılık biçiminin yaratılmasından gurur duyuyoruz. İnsanların böyle bir bankacılık deneyimine ihtiyacı olduğunu ve bu yönde istekli gördük. Zorlanmadan paraya basit ve hızlı ulaşmanın yolunu açtık’ dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*