BLOGCULUK

Blog için Hangi Altyapı Kullanılabilir ?

Bloglarınız için kullanabileceğiniz birçok farklı CMS yazılımı var. Blog kullanan kişiler de, bu CMS sistemleri arasından kendilerine en uygun olanlarını seçerek kullanmaya başlıyor. Her CMS sisteminin, kendisine özgü pozitif ve negatif yönleri bulunmakta. Bu yazıda sizlere en çok tercih edilen 2 CMS sistemi olan Blogger ve WordPress hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

indir

İki CMS’den de sırasıyla bahsedecek olursak, ilk önce Google tarafından üretilen Blogger sisteminden bahsedelim. Blogger, Google tarafından geliştirilen bir blog sistemi olduğu için arama motorlarında ciddi anlamda artılar alıyorsunuz. Bir websitesi için de en önemli etken ziyaretçi sayısı olduğu için Blogger ziyaretçi açısından oldukça iyi bir CMS. Yönetim paneli oldukça kullanışlı olan Blogger, kolay bir şekilde adsense üyeliği alınabilecek şekilde geliştirilmiş. Bu sayede blogunuzda adsense reklamları yayınlayarak rahat bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

indir

Şimdi de gelelim WordPress’e. WordPress, uzun süredir tüm dünya genelinde en çok kullanılan blog scripti ünvanını halen Blogger’a kaptırmadı. Dolayısıyla WordPress kalitesini buradan anlayabilirsiniz. Kullanıcıların, wordpress kullanmalarının en büyük sebeplerinden biri, wordpress’te bulunan binlerce, milyonlarca farklı tema seçeneğidir. Bu temalar arasından mutlaka blogunuza uygun güzel bir tema seçebilirsiniz. Ayrıca wordpress eklentileri sayesinde de blogunuzun gelişimine katkı sağlamak oldukça kolay. WordPress admin paneli, oldukça kullanışlı sade ve iyi dizayn edilmiş. Dolayısıyla site içerisindeki yazılarınızı, medyadaki görsellerinizi ve genel blog ayarlarınızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

İlgili Makale: A’dan Z’ye Blog Oluşturmak

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*