TEKNOLOJİ

Dosyalarınızı Google Drive ile Yedekleyin

Bildiğiniz gibi her zaman bilişim dünyası yeni virüsler ile risk altında kalabiliyor. İndirdiğimiz çeşitli dosyalardan, gün içerisinde gezinmek amacıyla uğramış olduğumuz sitelerden ve daha birçok kaynaktan bu tür virüslere maruz kalabiliriz. Bilgisayarlar da zaman zaman bu ağır virüsleri taşıyamazlar ve çökerler. Daha sonra da cihazınızı tekrardan çalıştırabilmek için format atmak zorunda kalırsınız. Format atınca da doğal olarak bilgisayarınızdaki her türlü dosyanız silinir.

Google Drive, isminden de anlaşılacağı üzere Google çatısı altında dosya yedekleme ve barındırma hizmeti veren bir kuruluş. İsterseniz yüklediğiniz dosyaları sadece kendinize özel tutabilir, isterseniz de diğer kişilere de açarak farklı kişilerle dosya paylaşımında bulunabilirsiniz. İşin en güzel yanı da, herhangi bir Google Drive hesabınızda olan bir uygulamayı giriş yaptığınız bilgisayarda da girerek kullanabiliyorsunuz. Bu sayede dosya arama ve dosya kaybetme gibi sorunlar da ortadan kalkıyor.

Öncelikle bu uygulamanın da belirli bir depolama sınırı var. Bu sınıra ulaştıktan sonra, geri kalan dosyalarınızı yedekleyemiyorsunuz. Ayrıca programın sağladığı bir diğer kolaylık da, senkronizasyon sistemi ile çalışması. Bu sayede siz bilgisayarınızda herhangi bir işlem yapmadan dosyalarınızın yedeklenmesini sağlıyorsunuz. Daha önceden, bilgisayarınızda işlem yapmasına izin verdiğiniz Google Drive, tüm dosyalarınızı hızlı bir şekilde yedekliyor. Daha sonra da bu yedekleri Google Drive hesabınızda tutuyor. Dilediğiniz zaman bu hesabınızdaki dosyaları silip değiştirebilir, dilerseniz de yeni dosyalar oluşturabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

1 Yorum

Yorum yaz

*