DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK ETİCARET GİRİSİMCİLİK MOBİL TİCARET PAZARLAMA PR REHBERİ REHBER

E-Ticaret sitelerinin Kasım ayı içinde uygulanabilecek pazarlama teknikleri

E-ticaret kullanıcılarının takdirini çekecek, bir değer sunan ve güncel trendlerden de uzaklaşmayan; faydalı ve bazen süre eğlenceli başlıklardan özenle seçilen içerikler her zaman ilgi çekiyor. İşte Kasım ayı için taktikler…

3 ilâ 9 Kasım Organ Bağışı Haftası ile ilgili görsel sonucu

3 ilâ 9 Kasım Organ Bağışı Haftası

Organ naklinin önemini ifade etmek, organ bağışı ile hayata tutunacak hastalara yardımcı olmak amacıyla belirlenen bu haftada, sağlık sektöründen pek çok firma türlü organize düzenliyor. Medikal ürünleri sektörüyle alakası olsun veya olmasın, e-ticaret siteleri de blog’larında ve sosyal medya hesaplarında konuya değinerek hem gündeme atıfta bulunabilir hem de sosyal sorumluluk yönünde görevlerini yerine getirme şansı bulabilir. Böylesine bir konuda duyarlılık göstermek, web sitesi kullanıcılarında da olumlu bir marka imajı yaratmayı kolaylaştıracaktır.

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü ile ilgili görsel sonucu

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü

1977 yılından bu güne kadar ülkemizde de kutlanan Dünya şehircilik Günü’ne özel olarak düzenlenen etkinliklerde, kentleşme, belde ve köy planlama konuları gündeme geliyor. Özellikle mimari ve emlak sahalarında etkinlik işaret eden e-ticaret siteleri bu özel güne yönelik içerik planlaması yaparak konu ile ilgili takipçilerine bilgilendirme yapabilir.

on kasım ile ilgili görsel sonucu

 

Atatürk’ün ölüm yıl dönümü

10 Kasım, bütün sektörleri bulunduğu benzeri e-ticaret sektöründe yer alan firmalarında atlanmaması gereken özel günler arasında yer alıyor. Çağdaş ülkemiz Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yılında e-ticaret firmaları da bu konudaki his ve düşüncelerini takipçileriyle paylaşmak ona olan sevgi, saygı ve minnet duygularını dile getirmeyi bir görev edinmeli. Bu önemli günde siz de e-ticaret sitenizin değişik yerlerinde duygularınızı dile getirebilir, kullanıcılarınızın da duygularına tercüman olabilirsiniz.

20 Kasım Dünya çocuk Hakları Günü ile ilgili görsel sonucu

20 Kasım Dünya çocuk Hakları Günü

1989 yılında Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanmakta olan ve 193 ülkenin imzaladığı çocuk Hakları Sözleşmesi’nin kabul edildiği 20 Kasım da bu aya özel günlerden biri. Çocuk haklarının tüm dünyada bulunduğu benzeri ülkemizde de epey bir duygulu bir konu bulunduğu göz önünde bulundurulmalı ve bu günün anlam ve önemine değinen içeriklerle kullanıcılar bilgilendirilmeli. Hatta e-ticaret sitenizin temasını beri özel şekilde tasarlayabilir ve bilhassa çocuk sahibi olan bu ürünü satın alanların merakını kazanabilirsiniz.

Öğretmenler Günü ile ilgili görsel sonucu

Öğretmenler Günü

24 Kasım 1928 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün “başöğretmen” ünvanını kabul etmesiyle ciddiyet ele geçiren bu gün, 1981 yılından beri öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Öğretmenlere olan sevgi ve minnet duygularının anlatıldığı bu özel günde e-ticaret siteleri de hususi bir kutlama mesajı ve öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan blog yazıları hazırlayarak takipçileriyle paylaşabilir.

E-ticaret sitelerinin aramalarda trafik oranlarını artırmalarında ve kullanıcılarla etkileşim sağlamalarında içerik pazarlaması mühim bir rol oynuyor. Bu nedenle siz de belirli gün ve haftalarla ilgili içerik planlaması yaparak online mağazanızın pazarlama çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

1 Yorum

Yorum yaz

*