DÜNYADAN HABERLER TEKNOLOJİ

Google Fotoğraflar Güncellendi

Bu yazımızda Google`nin fotoğraf ve video paylaşım, depolama uygulaması olan Google Fotoğraflar son devirde popülerliğini artırmak adına mühim bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile uygulamaya yeni düzenleme araçları ekledi.

Dünyanın en önemli arama motoru Google`nin yeni fotoğraf uygulaması Google photos, platformunda önemli yaptı. kullanım kolaylıklı algoritması ve sıkıştırılmış bellek sektörü ile aşırı sayıda

Google`ın fotoğraf ve video depolama uygulaması Google Fotoğraflar son devirde popülerliğini artırmak adına önemli bir güncelleme aldı. Bu güncelleme yardımıyla uygulamaya yeni düzenleme araçları eklendi.

Dünyanın en büyük arama motoru Google`ın l/O 2015 Etkinliği`nde tanıttığı yeni fotoğraf uygulaması Google Photos, platformunda ciddi bir güncelleme aldı. Kullanım kolaylıklı algoritması ve sıkıştırılmış hafıza endüstrisi ile çok sayıda fotoğrafın depolanmasına imkan verici uygulama aldığı güncelleme yardımıyla değişik işleve sahip yeni düzenleme araçlarına kavuştu.

Google uygulamasında var olan Snapseed tabanlı düzenleme seçeneklerinin Fotoğraflar uygulamasında olmayışı kullanıcıları düş kırıklığına uğratmış olsa da Google`ın yapmış bulunduğu son yenilik ile bu açık kapatılıyor.

Yeni güncellemede kullanıcılar diledikleri düzenleme imkanlarından faydalanabilirken, fotoğraf arası geçiş yapmak da kolaylaşıyor. Uygulama üzerinde yapılan değişiklikler herhangi bir kapanma ve ya sorunla karşılaşma mecburiyetinde otomatik olarak kaydediliyor.

Kullanıcılar ayrıca sunulan `görüntü oranı seçim` niteliği sayesinde fotoğrafın görüntü boyutunun orijinal boyutta mı olmadan kare formatında mı olacağına karar verebiliyor.

Google Fotoğraflar uygulaması için yapılan söz konusu güncelleme şuan sırf web sürümde kullanılabilir halde. Uygulamanın mobil versiyonlarına ne süre geleceği bilinmiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*