BLOGCULUK GOOGLE

Google’de En Çok Aranan Kelimeleri Trends’te Takip Edin

İnternet, günlük hayatımızın neredeyse bir parçası olmuş halde. Öyle ki internet olmaksızın zaman dahi geçmiyor. Gündelik yaşamda yoğun çok yaşadığımız problemleri, gün arasında gerçekleşen önemli olayları, gün arasında gerçekleşecek spor müsabakalarını çoğunlukta internetten, Google üzerinden araştırmaktayız. Google, uzman bir arama motoru bulunduğu için yapılan arama verilerini tutuyor ve bu verileri çeşitli hizmetleri üzerinden paylaşıyor. Belki sizin için pek mühim olmasa da yurt içerisindeki popüler durumları bu sayede daha yakından takip edebilirsiniz.
Öncelikle bize bu imkanı veren Google hizmeti Trends isimli platform. Bu platform, tam olarak Google ile entegre bir biçimde çalışıyor ve verileri otomatik bir biçimde alıyor. Sistemin kullanımı da gerçekten yoğun şekilde basit. Öncelikle bu siteye http://trends.google.com internet adresi ile bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra sizden ülkenizi seçmenizi isteyecektir. Bu sayede yalnızca ülkenizde yapılan aramalar ile ilgili yakın sonuçlar elde edersiniz.
Bu sistemi, kullanıcı grubu pek tercih etmese de internet blogu kullanan yazarlar çok yoğun tercih etmektedir. Siz de bu sistemi takip ederek güncel haberler ve olaylar ile ilgili yazılar paylaşabilir, bu yazılarınızı oldukça çok kişinin okumasını sağlayabilirsiniz. Şimdi pek yaygın olmasa da ilerleyen zamanlarda Google Trends de yaygınlaşacak bu gibi görünüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*