ETİCARET ETİCARET ALTYAPI ETİCARET SEO GİRİSİMCİLİK PAZARLAMA

Growth Hacking: Hızlı Büyümek İsteyen Firmaların Tercihi

Online rekabetin artması ile yeni pazarlama teknikleri çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de Sean Ellis tarafından 2010 yılında ortaya atılan Growth Hackingtir. Bu yöntemi kullanan dijital pazarlama uzmanları kendilerini Growth Hackin olarak tanımlamaktadırlar.  Grow Hacking’lerin özellikleri

  • Analitik zekaları gelişmiştir.
  • Tüm dijital E-pazarlama tekniklerini az çok bilmek durumundadırlar
  • Üst düzey kod bilgisi gerekmemektedir.

Growth Havking Nadir?

İyi bir seo alt yapısına, aktif bir sosyal medya yönetimine ve forum-bloglardan oluşan güçlü kaynaklara sahip ve viral içerikler hazırlama konusunda bilgili olmalıdır.

Sosyal Medya ile ilgili yazımıza buradan 

Blog ile ilgili yazımıza buradan

Seo ile ilgili yazımıza buradan

Growth Hacking yöntemi, çözüme odaklı yöntemdir.

Bu yöntem,Yayın hayatı başlayan ürün/pazar uyumu olan internet projelerinin alışılmışın dışında, yüksek büyüme potansiyellerinin ortaya çıkarılmasıdır. Ürünün yapısı ve pazar dinamikleri göz önüne alınarak büyüme gerçekleşmesi gerekmektedir. Growth Hackingçiler şu soruya yanıt aramaya çalışır; ürün ve pazar çalışmaları yapılırken nelere dikkat etmeliyiz?

Tabiki tek bir pazarlama faaliyeti  değil tüm pazarlama faaliyetleri ile büyüme çalışmalarına devam etmek gerekir. Bunu yaparken de ürün/marka veya pazar açısından verimsiz pazarlama çalışmalarını da noktalamak gerekir. Çünkü boşa zaman kaybıdır.

Ayrıca büyüme gerçekleştikten sonda da çalışmaları bırakmamak gerekir. Bunun için; hedef kitle bulmak için çalışmaların devam etmesi ve hedef kitleyi elde tutmak.

Şimdilik bu kadar…Sonraki yazılarımızda da örneklerle bu yazımızı çeşitlendireceğiz….

E-Ticarette pazarlama yazımıza buradan okuyabilirsiniz

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*