HABERLER TEKNOLOJİ TÜRKİYE

GSM Operatörü NetGSM Geliyor!

Türkiye’nin ileri gelen mobil operatör şirketlerinden Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell, kendilerine rakip olarak gelmesi beklenen yeni iletişim operatörü NetGSM’i büyük bir merak ile bekliyor. Bilhassa bu güne kadar sırf büyük üçlü şekilde isimlendirilen bu operatörler arasındaki rekabet, NetGSM’in gelişi ile birlikte daha da büyük bir hal alacak gibi görünüyor. Bununla beraber fiyat tarifeleri olarak da gayet iddialı olan NetGSM, hali hazırda sanal santral, SMS hizmetleri bu gibi türlü alanlarda hizmetlerini sürdüren bir kuruluş.
Belki de NetGSM’in sektöre dahil olması, yurt genelinde hiç beklenilemeyen bir hal gibiydi. Çünkü özellikle üç operatöre uzun zamanlardan bu güne kadar alışmış olan kullanıcı kitlesi, bu operatörlerden ve hizmetlerinden gayet mesut gibi görünüyor. Fakat piyasadaki operatörlerden daha iyi pazar payı yakalayabileceğini ve müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunabileceğini düşünen iletişim ve telekominikasyon firması NetGSM, hazırlıklarını 2017 yılına kadar tamamlamayı planlıyor. Bu sürecin sona ermesi ile beraber çeşitli yerlerde bayilikler açmayı planlayan bu operatör firması, ilerleyen zamanlarda da Türkiye’nin 81 iline yayılarak daha geniş bir hizmet ağı oluşturmak istiyor.
Müşteriler ve işin meraklılarının sorduğu en iyi sorulan sorulardan biri de, organik şekilde NetGSM’in ne tür bir altyapı yöntemi izleyeceği oldu. Nedeni ise; ismi sanı duyulmamış, bu işlerde pek de tecrübeli oldukları söylenemeyen bir firmanın baz istasyonları kurması gerçekten hiçte kolay değil. Bu sebepten dolayı NetGSM, bir süreliğine Turkcell ile bir anlaşmaya vararak bu anlaşma süreci içinde Turkcell’in altyapısını belirli bir ücret karşılığında kullanacak. Bu firmanın, sektörde kalıcılığını ve hizmet kalitesini belirleyen en önemli nokta da satışları olacak. şayet NetGSM, istikrarlı ve başarılı bir biçimde çalışmalarını sürdürürse başka operatörlerin önüne geçerek daha büyük bir kitleye erişim şansını elde edebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*