TEKNOLOJİ VİDEOLAR Youtube Girişimciliği

Örnek Üzerinden Youtube Kazancı Hesaplama

İnternet üstünden basit para kazanmak isteyenlerin sürekli araştırdığı kaynaklardan biri de YouTube. Genellikle reel sektörde iş yapmak istemeyen, buna karşın gelir elde etmek isteyen oldukça çok kişi bu hayallerini YouTube ile gerçekleştirebileceğini düşünür. Fakat emin olun ki YouTube’den para kazanmak, göründüğü kadar kolay değil. Buyurun sizlere YouTube’nin yayıncılarına ödedikleri kazançlar ile ilgili kısa kısa bilgiler verelim.
Öncelikle Google, YouTube için yeteri kadar bonkör davranmamış. Hatta verilen bu ücretlerin “cimrilik” düzeyinde olduğunu da söyleyebiliriz. YouTube, hem videolarınızın gösterimi için, hem de videolarınızda aktif olarak bulunan reklamların aldığı tıklama için ödeme yapmayı tercih ediyor. YouTube’den ödeme almak için, para kazanma sisteminizin aktif olması ve hesabınızı bir adsense hesabı ile bağdaştırılması gerekiyor. Aksi taktirde herhangi bir gelir elde edebilmeniz söz konusu dahi değil.
Gelelim kazançlara… Varsayalım siz de YouTube üzerinde video paylaşımı yapan bir YouTuber’siniz. Kanalınızda da yalnızca 1.000 izlenmeye sahip bir adet video olduğunu düşünelim. Bu video için kazanacağınız ücret, sadece 4-5 kuruş arasındadır. Kısacası YouTube üstünden kazanılan ücretler gerçekten çok düşük. Zira kendinize güveniyorsanız ve orijinal içerikler oluşturabileceğinize inanıyorsanız bu sektörde başarılı olup çok iyi gelirler elde etme ihtimaliniz de oldukça yüksek. Bunun için tek yapmanız gereken, düzenli ve kaliteli videolar hazırlayabilmek.

İlginizi çekebilecek yazılar

İlgili Yazı: YouTube’ye Kaliteli Videolar Yüklemenin Yolları

İlgili Yazı: Telefondan YouTube İstatistiklerini Takip Etmek

İlgili Yazı: YouTube Reklam İzleme Zorunluluğunu 1 Saniye Arttırıyor

İlgili Yazı: YouTube SEO Nedir?

İlgili Yazı: En Çok İzlenen YouTube Konseptleri

İlgili Yazı: Youtube Canlı Yayın Yapmak

İlgili Yazı: Kişisel Youtube Kanalı Nasıl Olmalıdır ?

İlgili Yazı: Youtube Kanalınızdaki Kısıtlamalar Neden Kaynaklanır ?

İlgili Yazı: YouTube’den Haksız Kazanç Elde Etmek

İlgili Yazı: Youtube’de Özgün İçerikler Paylaşmanın Yolu

İlgili Yazı: En Popüler Video İzleme Ortamı Neden YouTube ?

İlgili Yazı: Alternatif Youtube Partnerleri

İlgili Yazı: Youtube Kanalınıza Adsense Alın

İlgili Yazı: Youtube Nedir ?

İlgili Yazı: Youtube Gelirleri Ne Durumda ?

İlgili Yazı: YouTube yasağı kaldırıldı

İlgili Yazı: YouTube Nasıl Kuruldu?

Bunlar da ilginizi çekebilir !

2 Yorum

  • Merhaba gerekVarmi isimli okurumuz,
    Evet makaleyi ben de okuduğumda çokça az kullanan kelime ile kaleme alınmış. Gerekli düzeltmeleri yaptım. Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim.

Yorum yaz

*