GİRİSİMCİLİK HABERLER ÖDEME SİSTEMLERİ TEKNOLOJİ TÜRKİYE

Paratika e-ödeme sistemleri alternatifi olmak istiyor !

Paratika-sanal-pos-eticaretgunlugu

Asseco SEE’nin e-ödeme sahasında etkinlik işaret eden iştiraki Nestpay ödeme Hizmetleri A.ş. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) izin verdi. Paratika markasıyla hizmet verecek olan firma, müşterilerine güvenli ve hızlı alışverişin bütün ayrıcalıklarını sunacak.

Avrupa`nın en büyük 6. yazılım firması Asseco grup bünyesinde olan Asseco SEE, e-ödeme konusundaki 17 yıllık tecrübesi ile Nestpay ödeme Hizmetleri A.ş.’yi hayata geçirdi. 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları” hakkındaki kanun çerçevesinde, e-ticaret firmalarına Paratika markasıile BDDK’dan alınan lisansın kapsamı Sanal POS hizmeti verecek.

Paratika ile nihai tüketicilerin bilgileri en üst güvenlik seviyesiyle korunacak

Paratika ansızın çok bankanın sanal POS altyapısına entegre şekilde, anlaşmalı bankaların kredi kartlarına taksit imkânı sunuyor. Tek fiyatlama ve tek panelden mutabakat kolaylığı ile üye işyerlerine paket şekilde sanal POS çözümü sağlamakta. Kart kullanıcılarının en önem verdiği konuların başında, güvenlik ve bilgilerinin kopyalanması geliyor. Kredi kartı güvenliği standardı olan PCI- DSS sertifikasıyla uyumlu olan Paratika ile kredi kartı saklama işlemleri güvenli şekilde yapılır. ayrıca kredi kartı gizleme hizmetinden yararlanan e-ticaret firmaları, tek tıkla ödeme kolaylığı ile son kullanıcılara hızlı ödeme imkanı da sunmuş olmaktadır.

Uluslararası standartlarda güvenli ve pratik alışveriş

Nestpay ödeme Hizmetleri A.ş. Genel Müdürü Hatice Ayas, konuyla ilgili şekilde “Memleketimiz`in önde gelen bankalarına ve e-ticaret firmalarına, Asseco SEE olarak, geniş bilgi birimimiz ve tecrübemiz ile kapsamlı e-ödeme çözümleri sunuyoruz. Şimdi ise NestPay ödeme Hizmetleri şirketinin markası olan Paratika ile e-ticaret yapmak isteyen bütün firmalara sanal POS çözümü sunacağız.” dedi.

E-ticarette sahtekârlığa geçit yoktur

Paratika, etkili sahtekârlık (fraud) kontrolleri ile ters ibraz riskini azaltmak için lüzumlu tüm kontrolleri yaparak, hakkında uzman fraud ekibi sebebi ile bütün şüpheli işlemlerin 7/24 izlenmesini ve önlenmesini sağlamaktadır. Paratika’nın arasında barındırdığı özellikler yardımı ile işlemin yapıldığı PC, tablet ve ya telefonun daha öncelikle herhangi bir sahtekârlık işlemi ile ilişkili olup olmadığı kontrol ediliyor. Riskli görülen işlemlere zamanında müdahale edilerek oluşabilecek muhtemel zararlar önleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*