OYUN TEKNOLOJİ

Pokemon Go Ücretli mi? Virus Var mı? Batarya Tasarrufu Çözümleri Nelerdir?

Pokemon Go’da virüs var mı?

Android cihazlarda oyunu indirmek için APK’lar üstünden bu oyunu indirmek gerekiyor. Peki bu ne kadar güvenli? APK virüs bulaştırır mı? Bir güvenlik şirketinin yaptığı incelemelerde, Pokemon Go yüklemek için uygulanan APK’ların birinde güvenlik açığına rastlandı. Telefonu dışarıdan gelen tehditlere karşı savunmasız kılan bu açık, nadir rastlanan bir hal elbette. Lakin yine de Android cihazınıza güvenli uygulaması kurmanız gerekiyor.

Pokemon GO ücretli mi?

Pokemon GO’nun fiyatı ne bunun gibi sorular aklınıza gelebilir. Bunaları unutun. Nedeni ise Pokemon GO parasız şekilde indirilip oynanabiliyor. Lakin pek çok fazla oyunda gördüğümüz bunun gibi, oyun arasında satın almalarla Pokemon GO’yu zenginleştirebilirsiniz. Yakaladığınız Pokemonları saklamanız için kullanacağınız Poke Top’ları belli bir aşamadan sonra parayla satın almanız gerekebilir. Koleksiyonunuza daha fazla Pokemon katmak istiyorsanız bu Poke Top’lara ihtiyacınız olacak. Oyunda Poke Stop adında istasyonlar bulunuyor. Bu istasyonlar, bölgeleri belirsiz hususi duraklar olarak adlandırılabilir. Poke Stop’ları bulursanız ekstradan birkaç Poke Top kazanabilirsiniz.

Batarya tasarrufu ve öteki çözümler

Pokemon GO’yu aktif internet bağlantısıyla, ekran açık şekilde devamlı kullandığınız taktirde telefonunuzun pilinin hızlıca biteceğini tahmin etmek kuvvet değil. Peki, telefon şarjınızın daha uzun zaman dayanması için neler yapabilirsiniz? Pokemon GO keyfinizin daha uzun sürmesi ve telefonunuzun sizi yolda bırakmaması için şu çözümlere dikkat edebilirisiniz.

1- Kuvvet Tasarruf Modu’nda kullanın: Pokemon GO’daki kuvvet tasarruf modunu kullanarak oynamak size pil süresi kazandıracaktır. Oyundaki “sürekli yenileme hızı”nı düşürmek avantaj sağlayacaktır. kuvvet tasarruf modundayken Pokemon GO, bildirim göndermeye ve yakınlardaki Pokemon’larla ilgili bilgi vermeye devam ediyor.

2- AR (Augmented Reality) modunu kapatın: Pokemon GO’da önemli bir yer tutan arttırılmış gerçeklik modu, yani AR’yi devre dışı bırakmak da çok önemli bir pil tasarrufu sağlamaktadır.

3- Ekran parlaklığını azaltın: Tüm mobil cihazlarda pil tasarrufunun en esas önlemlerinden biri elbette ekran ışığını azaltmak. Pokemon GO oynarken çoğunlukla dışarıda olacağınız için ekranın iyi görünmesi için ışığını artırmanız gerekmektedir fakat emin olun pilinizin en büyük düşmanı bu. Ekran ışığınız otomatik ayarlanıyorsa dışarıda 0 açık olacaktır. Bu nedenden dolayı ekran ışığını manuele geçirip sorunsuz edebileceğiniz şekilde P-p seviyesinde kullanabilirsiniz.

4- Taşınabilir şarj cihazı (powerbank) kullanın: Baktınız hiçbir metod işe yaramıyor ve uzun kullanımda telefonunuzun pili bitiyor. Neyse ki taşınabilir şarj cihazları mevcut.

İlginizi çekebilecek yazılar

Pokemon Go Android ve iOS Uygulamaları Güncellendi

Pokémon GO Yakala Onu! Hakkında

Pokemon GO Oyunu Nasıl indirilir?

Pokémon Go’dan ilk güncelleme geldi

Goldenmines Oyunu İle Para Kazanma

Bilgisayar Oyunları Nedir? Etkileri Nelerdir?

Kırılmaz Oyuncak Silah : Nerf

Sanal Ortamın Online Oyunu : Sanalika

Oyunlara Ne Kadar Para Harcıyoruz ?

Oyuncak Satan Siteler

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*