ALTCOİN DÜNYADAN HABERLER

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ile bir araya geldi

Ethereum’un piyasa değeri Bitcoin’in yüzde 50’sinden fazlaya ulaştı ve Çarşamba günü saat 11:32’de ethereum’un değeri 387,33 dolar seviyesinde oldu. Şu anda Ethereum’un piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolar , Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 46 dolardan milyar dolar seviyelerinde.

Ethereum, dijital varlıklara yönelik talebin artarak büyümeye devam etmesi nedeniyle bu yılın başlangıcından bu yana fiyatın yüzde 5,000 üzerinde arttı.

CoinMarketCap’e göre, daha önce, Bitcoin, belirli zamanlarda yüzde 90’ın üzerinde olan şifreleme pazarının payı paylaştı ancak alternatif şifreli para birimleri 117 milyon doların üzerine çıktı. Peki Ethereum’la ilgili yaygara ne? Ethereum blockchain, Ether cryptocurrency özelliğini destekler. İnsanlar dijital paranın kestirme şekli olarak Ethereum kelimesini kullanıyorlar. Bitcoin, özel bir blokaj teknolojisi uygulaması sunarken, Ethereum blok zinciri öncelikle merkezi olmayan bir uygulamanın program kodunun çalıştırılmasına odaklanmıştır.

Bitcoin için madencilik aksine, Ethereum blockchain çalışmalarında madencilerin bir Eter belirteci yakıtların ağ kazanmak için. Eter ayrıca Ethereum ağı üzerindeki işlem ücretlerini ve hizmetleri ödemek için kullanılır.

Eter, akıllı sözleşme uygulamalarını destekliyor – belirli şartlar sağlandığında sözleşme şartlarını otomatik olarak yürürlüğe koyan bir bilgisayar programı.

Basitçe söylemek gerekirse, akıllı bir sözleşme, para, içerik, mülk ve paylaşımlardan değerli şeylerin alışverişine yardımcı olan bir bilgisayar kodunu tanımlayan bir deyimdir.
Hint ticaret borsaları Ethereum’u henüz başlatmadı ancak Hindistan’ın en büyük Bitcoin borsası olan Zebpay’ın kurucularından Sandeep Goenka, Eylül 2017’ye kadar platformlarında Ethereum’un piyasaya çıktığını doğruladı.
Goenka, insanların “kaçmayı” ne kadar erken ummak istediklerini sorduğumuzda “Flippening sembolik bir olay” dedi ve “Bütün ekosistemin olgunlaşması için geliştiğini ve büyüyeceğini görmekten heyecanlıyız” dedi.


Kurumsal destek verenler

Ethereum, JP Morgan, Microsoft, Intel, Accenture ve Thompson Reuters gibi büyük beefemciler tarafından desteklenmektedir.

Mart ayında, birçok önemli şirket, Ethereum için iş amaçlı yazılım standartları oluşturma planı ile Kurumsal Ethereum Alliance (EEA) kurmak için bir araya geldi.

Nasdaq.com’a göre, 30 kurucu üye dışında, AÇA, Samsung SDS, Toyota, Deloitte ve Infosys gibi 86 yeni eklenen işletme sayısını açıkladı.

Ethereum blok zincir çözümlerine yönelik hızlı bir hareketin, Windows’un PC’ler için standart işletim yazılımı haline gelmesine neden olan Endüstri işletim sistem standardı haline geldiğini vurguluyor.

İlaç, otomobil, bankacılık, yönetim, yazılım, donanım, vb. gibi sektörler arasında şirketleri bir araya getiren AÇA’nın oluşturulması, bu sene Ethereum’un mitingine ve meşruluğuna kesinlikle katkıda bulundu.

Buterin Putin ile bir araya geldi

Başkanı Vladimir Putin Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ile bir araya geldiğinde, Başkan Rusya’nın ekonomisini petrol ve gazın ötesinde çeşitlendirmek istedi.

Petersburg Ekonomi Forumunda Putin, Blockcheain teknolojisini hayata geçirmek için yerel ortaklarla temas kurarak Ethereum’dan yararlanmayı kabul etti. Kremlin web sitesinde Bloomberg’in haberine göre.

Rusya merkez bankası ve devlet kalkınma bankası VEB, süreci temel düzeyde zaten başlattı.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*