BLOGCULUK GÜVENLİK WORDPRESS

Sitelerinizin Açılış Hızını Arttırın !

Bir ziyaretçi, daha önemlisi de Google için siteler ile ilgili önemli unsurlardan birisi sitenin açılış hızıdır. Öyle ki hem indexlenmelerde, hem de sitenin sıralamasında bu unsurlar gayet önemlidir. Siteye gerçek bir ziyaretçi gözüyle bakamayan Google, sıralamaları oluşturabilmek için bu tür unsurlara göz atmaktadır. Dolayısıyla internet siteniz ne kadar hızlı açılıyorsa hem Google hem de ziyaretçilerinizin gözünde o kadar değerli bir internet sitesine sahipsiniz demektir.

Açılış hızını ciddi derecede etkileyen pek çok faktör var. Bu faktörlerden başlıcaları, sitenizde bulunan görsellerdir. Görseller, görüntü kalitelerine göre ciddi boyut kaplayabilmekteler. Bunun için de WordPress, görsel yüklemek için belirli bir boyut sınırlaması koymuş. Ancak bu sınırlama, yeterince işe yaramıyor. Sitenize yerleştirmek istediğiniz görseller için öncelikle optimizasyon çalışması yaparak o şekilde eklemelisiniz. Bunun için pek çok farklı sistem mevcut. Örneğin Tiny Png, bu tür bir eylem için en uygun platformlardan birisidir.

Diğer bir nokta da, sitenizin açılışında bulunan css kodları. Bu kodlar, zaman zaman sayfaların içerisinde bulunabilir. Ancak Google botları, siteye girdiği zaman bu kodları da okumak ile uğraşırlar. Dolayısıyla bu da boşu boşuna geç açılmaya neden olur. Bunun yerine bu tür css kodlarınızı farklı bir dosyada tutup çağırırsanız çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Siz de bu belirttiğimiz unsurları göz önüne alarak internet sitenizi daha kaliteli bir mecra haline getirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*