ETİCARET Reklam

Sitenize Uygun Reklamlar Nelerdir ?


Sitelerin genel olarak en büyük gelir kaynakları, reklamlardır. Dolayısıyla site sahipleri de sitelerine bol bol reklam koymayı tercih ederler. Haliyle sitenin büyük bir çoğunluğunda görüntülenen bu reklamlar ile kullanıcılar da sık sık karşılaşıyor. Ancak para kazanmalıyım derken sitenizdeki ziyaret kitlesini kesinlikle kaybetmemelisiniz. Aksi taktirde hem siteniz geriler, hem de gelirlerinizde büyük bir kayıp yaşarsınız. Bu yüzden bütçenize uygun olduğu kadar kullanıcılarınızı da hoşnut tutacak reklam türlerini tercih etmelisiniz.

Bir internet sitesinin kategorisi ve ilgilendiği içerik her ne olursa olsun, Pop-Up tür reklamları her zaman hem siteye hem de kullanıcılara zararlıdır. Sitedeki herhangi bir noktaya tıklayan ziyaretçiler, bu reklamlar nedeniyle kendilerini bir anda karışık bir ip yumağının içinde bulacaklardır. Doğal olarak hiçbir ziyaretçi de bu tür saçma ve sıkıcı bir site ile uğraşmak istemez. Eğer bu duruma bir örnek istiyorsanız, en basitinden kendiniz de empati kurarak Pop-Up reklamları kullanan bir siteyi kısa bir süreliğine de olsa ziyaret edebilirsiniz.

Genellikle birçok sitenin kullandığı temalarda, reklam alanlarını yerleştirmek için özel bölümler bulunmaktadır. Bu reklam alanları, reklamların yerleştirilmesi için oldukça önemli ve yararlıdır. Bu bölümler, genellikle siteyi renklendirmektedir. Hatta reklamlar olduğu zaman sitenizin çok daha güzel olduğunu, dolayısıyla bu görünümün de ziyaretçilerinizi rahatsız etmediğini söyleyebiliriz. Ayrıca reklamların içerikleri de önemlidir. Sitenizin kategorisine yakın içerikteki reklamları yerleştirirseniz, emin olun ki daha fazla tıklama oranlarına ulaşarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*