HABERLER TWİTTER

Twitter’da Fenomen Olun !

Bildiğiniz gibi Twitter tüm dünya genelinde oldukça aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya ağı. Genel olarak mavi bir renk ile temalanan Twitter, günümüzde milyonlarca farklı kullanıcıya sahip. Sadece normal vatandaşların değil, birçok siyasi kişilerin, teknoloji firmalarının patronlarının ve daha birçok farklı önemli isimin de aktif bir şekilde Twitter kullandığını söyleyebiliriz. Bu da, Twitter’ın Facebook’tan çok daha güncel olduğu anlamına geliyor.

Twitter üzerinden fenomen olmak, diğer sosyal ağlarda da fenomen olmak gibi herkesin hayali. Neredeyse birçok kişi, bu hayal uğruna binlerce TL harcayarak hesabına takipçi yönlendirilmesi yapılmasını sağlıyor. Bu sayede de yapay da olsa hesaptaki takipçi sayısı artıyor. Bu takipçilerin, beğenilerde pek fazla etkili olmadığını söyleyebiliriz. Ancak paylaştığınız tweetler gerçekten genel bir halka hitap ediyorsa ve alanında iyi tweetler ise, emin olun ki bu takipçilerin büyük bir kısmından payınızı alırsınız.

Twitter üzerinden fenomen olabilmek için bu kadar para harcamanıza gerek yok. Bunun yerine uygulamanız gereken 1-2 adım, sizi sosyal medya fenomenliğine götürmeye yetecektir. Öncelikle düzenli paylaşım yapın. Takipçileriniz, paylaşımlarınızı da beğenirlerse paylaştığınız düzenli gönderileri okumak için can atacaklardır. Daha sonra paylaştığınız içeriklerin özgün olmasına dikkat edin. Yani önceden aynı ortamda paylaşılmış bir espriyi tekrardan paylaşmak, sizin bu konudaki yeteneksizliğinizi gösterecektir. Son olarak da sık sık fotoğraf eklemeyi unutmayın. Bu sayede kişiler sizi tanıyarak kendilerine daha yakın hissedeceklerdir.

Yorum yaz

*