HABERLER TWİTTER

Twitter’ın Yeni Özellikleri Çok Konuşulur!

Herkese Selamlar! Bugünkü yazımızda Twitter’ın geliştirmiş olduğu ve birini kullanıcılarının beğenisine sunduğu iki özellikten bahsedeceğiz.

1- Trend Topik Özelliği

Öncelikle Trend Topik’e eklenmiş olan yeni özellikten bahsetmeden önce Trend Topik nedir? Sorusuna cevap verelim. Bu kavramı şu şekilde açıklayabiliriz: Bir zaman diliminde en çok hangi konu ile ilgili Tweet atılmış ise o konu ya da konular gündeme oturmuştur. Buna Trend Topik adı verilir. Birçok firma veya popüler kişi Trend Topik olmak için çaba harcamaktadır. Ancak TT (Trend Topik) olmak için o an en çok o başlık adı altında birçok Tweet atılması gerekiyor. Sizin attığınız Tweet başka kullanıcılar tarafından desteklenmiyorsa Trend Topik olmazsınız. Trend Topik sürekli değişen bir yapıdır. Bu özellik eklenmeden önce Trend olan konu sadece ekranda görünüyordu. Artık Trend olan Tweet’e kaç saattir gündemde, kaç adet Tweet atılmış gibi özellikler eklenmiştir.

2- Fotoğraf ve His Özelliği

Diğer henüz kullanımı başlamamış özelliğe gelince; çekilmiş olan resimleri de ekleyerek hatta bunun nasıl süslendiğini göstererek sunuyor. Twitter’da takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarını nasıl süslediklerini, paylaşımlarını nasıl hissettiklerini görebiliyorsunuz.

Ayrıca bu özellikle, Fotoğraflarınızın yanında sizi betimleyen çıkartma seçenekleri sunacaklar. Fotoğraflarınızla beraber Facebook’ta sorulan nasıl hissediyorsunuz sorusu fotoğraflarınız için farklı duygularınızı betimleyecek. Böylece Twitter, Facebook ve İnstagram’ın yanında yer alarak. Paylaşımlarda insanların kendilerini daha net ifade etmelerine olanak sağlayacak. Örneğin, yemek yaparken eğlendiğiniz bir fotoğrafı birçok paylaşımcı ile komik yazılar ve çıkartma ile paylaşabileceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

Jasminsea

İlkokul yıllarımdan itibaren farklı bakış açılarıyla öğretmenlerimin dikkatini çektim.Çevremde alışveriş söz konusu olunca her şeyin en uygunu bulacak kişi oldum.Hiç bir zaman boşa harcayacak param olmadı.Çünkü ben günlük işlerde çalışıp geçinen bir babanın kızıydım.Yıllar geçse de bazı özelliklerim duruyor.İşe başladığım dönemlerde keşfettim, İnternet alışverişini.Yokluk dönemlerinde fahiş fiyatlardan kurtulmamı sağlayan bir sistem.Hayatımızı kolaylaştıran şeylere fırsat vermeliyiz.Hayatı yaşayarak geçirmeyi seven biriyim.Yazdıklarım kendi tecrübelerimdir. Beğenmezseniz bile aklınızın bir köşesinde bulunsun.Sevgiyle,sağlıkla ve mutlulukla kalın.

Yorum yaz

*