BLOGCULUK WORDPRESS

WordPress Site Teması Nasıl Bulunur ?

Emin olun ki gündelik hayatınızda ziyaret ettiğiniz pek çok internet sitesi, WordPress altyapısını kullanmakta. Kolay ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan WordPress, çoklu tema ve eklenti seçenekleri ile de kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen altyapı sistemlerinden birisi. Siz de sadece 1-2 dakika içerisinde WordPress yazılımı kurabilir, yazılımınıza ek olarak tema ve çeşitli eklentiler yükleyerek sitenizi daha da geliştirebilirsiniz.

WordPress için en önemli olan şey, diğer altyapı sistemlerinde de olduğu gibi tema. Bu durumun nedenini, empati kurarak da açıklığa kavuşturabilirsiniz. Örneğin siz bir ziyaretçisiniz ve bir internet sitesini ziyaret ediyorsunuz. Ziyaret ettiğiniz sitenin asıl amacı, sizi siteye bağlamak ve tekrar tekrar ziyaret etmenizi sağlamak. Bu sitenin bunu başarabilmesi için de oldukça sağlam bir görüntüye sahip olması gerekir. Aksi taktirde ziyaretçiler, bu siteyi sadece tek seferde kullanıp kapatırlar.

Çeşitli internet sitelerindeki WordPress temalarını da beğenmiş olabilirsiniz. Bu temaların kimisi ücretli, kimisi de public yani herkese açık versiyonda olan temalardır. Bunun için Google’a “What is my WP Theme” yazarak arama yapıyorsunuz. Karşınıza çıkan ilk sonuçtaki internet sitesine giriş yaparak sorgulamak istediğiniz internet sitesinin alan adı adresini yazıyorsunuz. Sistem, kısa bir süre içerisinde gereken analizlerini yaparak sitedeki eklentiler ve temalar hakkında bilgi topluyor. Daha sonra da size sitede mevcut olarak kullanılan temanın ismini ve üreticisini bildiriyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*