DÜNYADAN ETİCARET HABERLER MOBİL TİCARET

Amazon Almanya merkezi üzerinden Türkiye’ye ücretsiz kargo ve dil desteği sunmaya başladı

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan Amazon, bundan böyle Almanya kanadı üzerinden Türkçe dil seçeneği sunmaya başlanmıştır.
E-ticaret siteleriyle haşır neşir olanlar, amazon.com.tr bağlantısının direk şekilde şirketin Almanya merkezi olan amazon.de’ye yönlendirildiğini bilirler. Şimdi bu işlemi yaptığınızda bu sefer bir sürprizle karşılaşacaksınız: Amazon, amazon.de üzerinden artık Türkçe dil desteği sunmaya başlandı.

Bunda elbette Amazon’un memleketimiz ayağı için geçtiğimiz Ekim ayından itibaren çalışma hayatına başlayan Özge ÖZCAN’ın etkisi büyük. Amazon’da ülkemiz Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Özge ÖZCAN’ın şirkette çalışmaya başladıktan 1 ay sonra bu gelişmelerin yaşanması bir tesadüf olmasa gerek.

Özge ÖZCAN’ın etkisi ile ilgili görsel sonucu

Bunun dışında kargoyla ilgili güzel gelişmeler de mevcut. Amazon.de’nin müdürü Ralf Kleber, 49 Euro (ortalama 178 TL civarında bir fiyata tekabül ediyor) ve üstündeki alışverişlerde Türk müşterilerin kargo ücreti ödemeyeceğini açıkladı. Bu kadar olaydan sonra da bundan böyle kısa süre içinde amazon.com.tr’nin amazon.de’ye yönlendirilmeden, direk olarak bu URL üzerinden hizmet vereceğini ummak pek hayalcilik olmayacak gibi.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*