ETİCARET ETİCARET SEO SÖZLÜK

Başlıkların SEO’ya Etkisi Nedir ?

Bir sitenin daha büyük bir kitleye erişebilmesi için gerekli olan en temel unsur, her zaman SEO’dur. Ülkemizde de pek fazla sayıda olmasa da çeşitli illerde bulunan SEO uzmanlarımız, çeşitli firmalara ücret ile SEO desteği sağlamaktadır. Site içi SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılan bu işlemler, büyük bir özen ve itinayla yapılmalıdır. Aksi taktirde oluşan en ufak hata, sitenizin spama düşmesine ve arama motorlarındaki tüm indexlerinin silinmesine neden olabilir. Bu yüzden elinizden geldiğince SEO işlerinizi profesyonel kişilere teslim ediniz.

Bugün sizlere bahsedeceğimiz başlıklar (kodlama dilinde ve ingilizcede “Title” olarak adlandırılıyor) site içi SEO’nun uzmanlık alanına giriyor. Çünkü yapılan çalışmalar sadece kendi sitemiz ile ilgili ve herhangi bir dış unsur gerektirmiyor. Bu yüzden title işlevlerinizde değişiklik yapmak veya farklı yorumlar getirmek ücretli değildir. Birçok SEO uzmanı, site başlıklarını, açıklamalarını ve anahtar kelimelerini oldukça önemsemektedir. Çünkü dünyanın en büyük arama motoru olan Google da, bu unsurları oldukça önemsemekte. Hatta sitelerin sıralamalarında %80 bu unsurların etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Site başlıkları, genellikle hem sitenin adresini hem de içerik ile ilgili küçük bir bilgi içeren başlıktan oluşmaktadır. Çünkü Google ve diğer arama motorları, keyword searching üzerinden sonuç listeledikleri için aranacak kelimelerin yoğun olduğu bir title girilmeye çalışılır. Bu yüzden siz de site başlığınızı Site Adresi > Konu Başlığı şekliden güncellerseniz, sitenizin genel sıralamasının daha da yükseldiğini farkedeceksiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Türkiye’de SEO’nun Gelişimi

Google Plus (+)’un Sosyal Seo’ya Etkileri

YouTube SEO Nedir?

SEO’yu Etkileyen Önemli Faktörler

Başarılı SEO Uzmanını Anlayabilmek İçin Sorulması Gereken Sorular?

SEO Hostingler ile Gelirlerinizi Arttırın !

En İyi WordPress SEO Eklentisi

Belirlediğiniz Kelimelerde SEO Çalışması Yapın

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Nasıl Yapılır?

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO Ne Değildir?

E-Ticaret’te Seo’ya Uygun Tasarımın Önemi

Webtures’in Kurucusu Kaan Gülten ile E-ticaret ve Seo Üzerine Bir Röportaj

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*