ETİCARET MOBİL TİCARET

Drone alışverişlerinin yeni adresi : Binbircesit.com

binbircesit.com drone ile ilgili görsel sonucu
Daha önce Amazon ve AliBaba’nın yaptığı drone ile ürün teslimatı bu sefer ülkemizde Binbircesit.com ilk kez uygulayacak.

Günümüzün en popüler oyuncak ve uzman vasıtası olan dronelar, bundan böyle hızlı bir biçimde ürün teslimatı noktasında da kullanılmaya başlanmıştır. şimdiye kadar Amazon ve AliBaba tarafından uygulanan, Dominos`un da denediği bu sistem, şimdi Türkiye`ye geliyor.

E-Ticaret konusu için 11 yıldır başarılı işler oluşturan Binbirçeşit, altı ay bunun gibi uzunca bir süredir drone teslimatı denemelerine devam ediyor. 21 değişik kategoride yaklaşık 100.000`in üzerinde ürün pazarlaması oluşturan şirket, merkezi olan Balıkesir`de şehir içi siparişlerini drone ile teslim ederek bir ilki başaracak.

Yaptığı testlerde 98.7 oranında başarılı ve doğru teslimata imza attığını iddia eden Binbirçeşit, 5 km menzilli droneları ile 30 dk arasında şehir içi teslimatını yapabildiğini belirtiyor. Daha uzun mesafeler için drone istasyonları kurarak teslimat genişliğini arttıracak olan firma, iPhone 7 için başattığı ön siparişleri stoklarına girdiğinde belde arasında drone ile yaparak aynı sürede bunu canlı yayınla müşterilerine sunacağının altını çiziyor.

Bakalım bundan sonra ülkemizde de resmen başlayan drone teslimat dönemi, başka e-ticaret firmaları nedeni ile da uygulanacak mı. lakin görünen o ki, ilerleyen yıllarda trafikte binlerce olan motorlu kuryeler yerine havada dronelar göreceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

2 Yorum

Yorum yaz

*