DÜNYADAN FACEBOOK HABERLER SOSYAL MEDYA

Facebook’un günlük kullanıcı sayısı ve hisse fiyatı tavan yaptı

İnternet ve teknoloji devlerinin ikinci çeyrek finansal sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Twitter’ın kötü gidişatına karşılık Facebook‘un 2. çeyrek karnesi oldukça iyi.

yükseliş

Aktif kullanıcı sayısı 1,71 milyar

Hızlıca rakamları aktaracak olursak; Facebook’u aylık kullanan kişi sayısı artışla 1,71 milyara ulaşmış. Aylık aktif mobil kullanıcı sayısı 1,57 milyar, günlük mobil kullanıcı sayısı ise 1 milyara ulaşmış. Günlük toplamda aktif kullanıcı sayısı ise 1,13 milyar olmuş. Öteki yandan Facebook Messenger’ın bu çeyrekte 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığını da paylaşmadan geçmeyelim.

belge

Pay fiyatı doruk yaptı

Facebook’un gelirlerindeki büyüme oranı yüzde 3,63 olmuş ki geçen çeyrekte bu oranı yüzde üç,77 idi. Bu çeyrekte 6,02 milyar dolarlık gelir tahminlerini aşarak 6,44 milyar dolar gelire ulaşan sosyal paylaşım devi, bu performansla hisse fiyatını da bir rekor kırarak 123,34 dolar seviyesini görmdürmüştür.. Hatırlatacak olursak Facebook hissesi 38 dolardan halka arz edilmişti.

Kullanıcı başına ortalama gelir ne kadar?

Yıllık bazda gelirlerini yüzde 59 oranında artıran Facebook, reklam gelirlerini yüzde 84 oranında artmış ve toplam reklam geliri 6,24 milyar şekilde kaydedilmiş. Kullanıcı başına gelirlerde ise dünya ortalaması 3,82 dolar şekilde paylaşılmış. Bu rakam ABD’de 14,34 dolara çıkarken Asya Pasifik’te 1,77 dolara kadar düşüyor.

Facebook’ta her gün 2 milyar arama yapılır

Diğer yandan Facebook’ta günlük 2 milyar arama yapıldığına dair ilgi çekici bir rakam var ki bu Google’ın pek de hoşuna gidecek bir sonuç değil. Bu rakam Eylül 2012’de 1 milyar, Temmuz 2015’te 1,5 milyar idi. Zuckerberg, bu ürünü satın alanların gündem hakkında başkalarının neler dediğini Facebook’ta aradığını söylüyor.

Facebook’taki yazı/paylaşım (post) sayısı ise 2,5 trilyonu geçiyor. Yani satın alanların arama yapmak için de yeterli sebebi var. Öte yandan Facebook’un henüz arama reklamcılığından para kazanmak benzeri bir adım atmış değil. Önümüzdeki çeyreklerde neler olacağını ilgiyle izlemeye devam edelim.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Facebook video ile artık herkes para kazanabilecek

YouTube ve Facebook Uygunsuz İçerikleri Otomatik Engelleyecek!

Facebook Dosyaları Nerede Saklıyor?

Facebook Video Yorum Özelliği İçin Geliyooor

Twitter Kullanıcıları da Artık Facebook Gibi Canlı Yayın Yapabilecek

Facebook Login Nedir?

Facebook Site Spamınızı Kaldırın

Facebook Sayfalarınızı Onaylatın

Popüler Facebook Sayfalarınız ile Para Kazanın

Facebook’ta Gizlenen Fotoğrafları Nasıl Görürüz?

Facebook, Sahte Hesaplar İçin Yeni Uygulama

Facebook Pazarlama

Müjde Facebook’ta Tepkiler dönemi başladı.

Facebook sanal gerçekliği hayata geçirmek için var gücüyle çalışıyor

Facebook Credits Nedir?

Facebook Store Nedir?

Facebook’un ‘Bağış Yap Butonu’ kâr amacı gütmeyen kuruluşları güldürecek

Facebook CEO’su vergi borcu için 2.3 milyar dolarlık hisse satacak

Facebook Nasıl Kuruldu?

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*