YAZARLAR

Fırsatlar, değerlendirilmek için vardır.


İş için ya da başka herhangi bir nedenle hiç  bilmediğiniz bir şehre gittiğinizde sudan çıkmış balık gibi olursunuz. Bilmediğiniz bir yer veya mekanı keşfetmek için bundan iyi fırsat yoktur.  İnsan doğası gereği farklı bir yere giderse kendini eksik  hisseder. İnsanı insan yapan ait olduğu çevre, ailesi, yaşadığı yer, dostları….dır. Farklı bir şehre gittiğinde, yeni bir ilişkiye başladığında ön yargılı olarak yaklaşır.

Ön yargılarınızdan kurtulup, bilinmeyeni keşf etmek gerekir. Keşfe başlamadan önce gidilecek yer ile ilgili araştırmada bulunmak için interneti olan cep telefonunu, bilgisayar, vs… ‘ye başvurmak gerek. (Google amcaya müracaat etmek gerek)

Gidilecek yer, bulunduğunuz yere ne kadar mesafede?,Hangi otelde konaklanacak?Fiyatlar nedir? Hangi ulaşım aracı kullanılacak? Bu tür soruların hepsine karşılaştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendi aracınızla gidecekseniz, eskiden çok zordu ama şimdi cep telefonlarının hemen hepsinde navigosyon özelliği mevcuttur. Nereye gidecekseniz bilgiyi giriyorsunuz, yolun özellikleri dahil kaç km hızla gidiyorsunuz, kaç km yol kaldı gibi bilgileri anında öğrenebiliyorsunuz.

Fırsatları değerlendirmek gerek…


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

Jasminsea

İlkokul yıllarımdan itibaren farklı bakış açılarıyla öğretmenlerimin dikkatini çektim.Çevremde alışveriş söz konusu olunca her şeyin en uygunu bulacak kişi oldum.Hiç bir zaman boşa harcayacak param olmadı.Çünkü ben günlük işlerde çalışıp geçinen bir babanın kızıydım.Yıllar geçse de bazı özelliklerim duruyor.İşe başladığım dönemlerde keşfettim, İnternet alışverişini.Yokluk dönemlerinde fahiş fiyatlardan kurtulmamı sağlayan bir sistem.Hayatımızı kolaylaştıran şeylere fırsat vermeliyiz.Hayatı yaşayarak geçirmeyi seven biriyim.Yazdıklarım kendi tecrübelerimdir. Beğenmezseniz bile aklınızın bir köşesinde bulunsun.Sevgiyle,sağlıkla ve mutlulukla kalın.

Yorum yaz

*