ETİCARET SÖZLÜK TEKNOLOJİ

Google News Kaydının Önemi Nedir ?

Google News, özellikle haber siteleri için oldukça önemli ve neredeyse her haber sitesinde aranan bir özelliktir. Her ne kadar birçok Google News kayıtlı haber sitesi bulunsa da, bu tür bir platformdan onay almak gerçekten hiç kolay değil. Bugün Google News kayıtlı internet sitesine sahip olan kişilerin büyük bir kısmı, Google News kaydı alabilmek için büyük paralar harcamış durumda. Özellikle Google News’in de önem verdiği içerik sayısını arttırabilmek için çeşitli yazarlarla anlaşan site sahipleri, bu yazılara epey bir para harcıyor.

Öncelikle Google tarafından kurulup geliştirilen her projede olduğu gibi bu proje de oldukça başarılı ve büyük bir ilgi görmekte. Google News, bir haber sitesinin Google gözündeki değeri olarak da nitelendirilebilecek bir kriterdir. Genellikle haber sitelerinde görülen bu üyelikler, çeşitli bloglarda da görülebilir. Burada önemli olan durum, paylaşılan içerik sayısı ve sıklık.

Google News kaydı için, belirli bir sektörde sık sık haberler paylaşmanız gerek. Zira Google News, içerik sayısına oldukça önem veren bir platform. Bu yüzden en az 500 adet haber sayısına sahip değilseniz Google News onayı almayı beklemeyin bile. Bunun yerine biraz daha zaman harcayarak bol bol içerik girin veya paraya kıyarak yazarlar ile anlaşın.

Google News kayıtlı siteler, genellikle bol içeriğe sahip olduğu için iyi gelir elde eden sitelerdir. Bu yüzden sitenizden gelir elde edemeseniz dahi, sadece “Google News” kayıtlı olduğu için iyi fiyatlara sitenizi satabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*