ETİCARET GİRİSİMCİLİK SEO

Google’nin Alternatifi Arama Motorları

Arama motorları içerisinde tekel olan Google dünya’da ençok kullanılan arama motorudur. Ancak son yıllarda bu arama motorunun tahtı yükselen yandex, bing gibi arama motorları bir gün bu tekelin tahtını elinden alabilir mi kim bilir ? Hatta geçen yıllarda helal arama motoru dahi çıkmıştı bilenler bilir 🙂 Tabi bu tür projeler ekseriyetle gelip geçici oluyor ve pek tutulmuyor. Umarız bu piyasada kaliteli bir Türk projesi görürüz. Ve böylelikle milli bir arama motorumuz olur.

Son yıllarda yandex ve bing in yükselişi gerçekten önemsenecek düzeyde yer alıyor. bilhassa Rusya, Ukrayna benzeri ülkelerde kullanımının artarak çoğalması ile birlikte google ‘ın pastasına göz dikmeye başladığı söylenebilir. Türkiye pazarında birinci olmak için gerek tv reklamları gerekse bazı futbol takımları ile karşılıklı anlaşmalarla adını duyurmuştur.

Google alternatifi arama motorları listesi

Yandex
http://halalgoogling.com/ Helal arama motoru.
Bing
Yahoo! Arama
MSN
Google
About
ExactSeek
ScrubTheWeb
Snap
SearchSight
Lyscos
Searchıt
Buzzle
EntireWeb
What U Seek
Ezilon
Gimpsy
Bu arama siteleri arasında ise en ilginci helal arama motoru olarak isimlendirilen Helal Google yer almaktadır. islama müsait olmayan bir arama yapıldığında haram içeren bir arama yaptınız biçiminde ikaz alıyorsunuz. Google alt yapısı süzgeçlenerek kullanılmaktadır ve ortaya bu netice çıkıyor. Müslüman devletlerde kullanmak giderek yaygınlaşan bu arama motorunun geleceği ve vizyonu konusu için bilgi sahibi değiliz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*