DÜNYADAN ETİCARET HABERLER MOBİL TİCARET

Jack Ma’dan Michael Jackson taklidi ile 18. kuruluş kutlaması

E-ticaret devi Alibaba`nın kurucusu ve idare kurulu başkanı Jack Ma, 8 Eylül’de gerçekleşen şirketin 18. doğum gününü kutlamak amacıyla Michael Jackson`tan ilham alınarak görkemli bir dans gösterisine imza attı.

 

Dünyanın en büyük internetten alış veriş şirketi Çinli Alibaba’nın kurucusu Jack Ma  8 Eylül’de gerçekleşen Alibaba’nın 18. doğum günü partisinde, büyük bir gösteriye imza attı. Motosikletle sahneye çıkıp siyah-altın renklerinde bir maske takan Ma, elini sallayıp Jackson’ın “Billie Jean”de yaptığı hareketleri gerçekleştirdi.

Alibaba’nın senelik partisine çağrı edilen çalışanlar, maskenin altında kimin saklandığının farkında değildi. Ma maskesini çıkardığında ise seyirciler tarafından, uzun gösteri karşısında şaşkınlık ve hayranlıkla kuvvetli bir alkış aldı. Ma, sonrasında sahneye Alibaba yöneticileri ile beraber çıktı.

Ma’nın şirketinin 18. doğum gününü bu tür bir gösteriyle kutlamasının bir sebebi var. Şirketin hisse senetleri, Ocak 2017’den bu yana bir toparlanma yaşadı ve değerlemesi geçen zamanlarda 400 milyar dolarlık bir puanı geçti. Sonuç olarak şirket Amazon’un ‘dünyanın en büyük e-ticaret firması’ unvanını da tehdit etmeye başladı.

Bunu daha önce de yapmıştı !

Gerçekleşen bu gösteri, Ma için bir ilk değil. 2009’da şirketin kuruluşunun 10. yaş dönümünde ağır metal kurşun şarkıcısı gibi giyinen Ma, “Can You Feel The Love Tonight” parçasının bir kısmını gerçekleştirmişti.

Çinli iş adamı Jack Ma, Alibaba Group’un kurucusu ve başkanı. Forbes’in Eylül 2015 rakamlarına göre 21.4 milyar dolarlık servetiyle Çin’in ikinci, dünyanın ise 33. en varlıklı kişisi.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*