HABERLER ÖDEME SİSTEMLERİ

Paypal Kapanıyor Mu ?

Son günlerde PayPal Nakit Kart ile ülkemiz arasındaki sorunlar gitgide artmakta. Bunun en büyük sonucu da, Paypal Kart’ın ülkemizde kullanıma kapatılması. Ülkemizin, çeşitli ödemeler için kısıtlamalarda bulunduğu Paypal Kart, bu kısıtlamalar ile çalışmayı mantıksız bularak TEB ile olan sözleşmesini feshetti. Bunun üzerine en büyük merak konularından birisi de Nakit Kart’ın durumu oldu. Neyse ki çok geçmeden bu kartın da kapatılacağı, 1 Temmuz’dan itibaren hizmet vermeyeceği belirtildi.

Paypal Kart, öncelikle Paypal kullanıcıları için gerçekten bulunmaz bir hint kumaşı diyebiliriz. Öyle ki bugüne kadar tanınan diğer ön ödemeli kartlardan çok daha avantajlı. Birçok ön ödemeli kart, para çekme gibi bir işleme izin vermez. Ancak Nakit Kart, TEB Atm’lerinden ücretsiz, ve diğer yurtiçi ATM’lerden de 5 TL ücret ile para çekmeye izin veren bir sisteme sahipti. Özellikle birebir Paypal kullanıcılarının paralarını kısa sürede dışarı çekebilmeleri için gerçekten oldukça yararlı bir karttı.

Nakit Kart’ın kapatılması, Paypal da kapanacak mı sorusunu beraberinde getirdi. Genellikle ülkelerde bir bütün halinde hizmet vermeyi seven Paypal, eminiz ki ülkemizdeki hizmetini kesmeyi düşünmekte. Ancak tamamıyla rayına oturmuş bir müşteri hizmetleri servisi, milyonlarca müşteri kitlesi ve büyük meblalar da göz ardı edilecek gibi değil. Özellikle ülke tarafından bir kısıtlama veya uyarı almadıktan sonra, Paypal’ın kapatılması pek söz konusu değil gibi. Yine de ne olup biteceğini, ilerleyen zamanlar gösterecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*