HABERLER TEKNOLOJİ

Paypal Kart Limitleri Değişti

Paypal, kendi ürettiği Paypal kart ile uzun süredir oldukça iyi gelirler kazanmaktaydı. Hem Paypal hem de kullanıcılar açısından oldukça yararlı olan bu kart, aynı zamanda para çekme işlemine de izin veriyordu. Ancak 31 Mart itibari ile alınan bir karara göre, Paypal kart üzerindeki limitlerde ciddi değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler ile Paypal Kart efsanesinin de sona erebileceği olasılığı doğmuş durumda.

Biliyorsunuz ki PayPal, hem alıcı hem de satıcı güvenliği açısından işlemlerde belirli bir limitler belirlemişti. Bu limitler kapsamında bir karttan günlük en fazla 1.000 TL’lik işlem yapılabilirken senelik işlem limiti 5.000 TL idi. Dolayısıyla bu tutarlar arasında işlem yapmak isteyen gençler ve yetişkinler, daha güvenli olduğu için PayPal kart tercih edebiliyorlardı. Ancak TBK tarafından alınan ve yürürlüğe giren yeni kanuna göre, bu tür ön ödemeli kartların senelik çekim limiti maximum 300 TL olacak. Bu tutarı aşan kişilerin ise ATM’lerden para çekme işlemi yasaklanacak. Ancak tabii ki de bu süre içerisinde de kartın içerisinde bulunan bakiye, normal bir kredi kartı gibi harcanabilecek.

Bu karar, PayPal için de oldukça olumsuz bir karar oldu. Paypal kart işlemlerinden oldukça memnun olan Paypal, bu kısıtlamaların iyice artması ile birlikte epey bir müşteri kaybedecek gibi görünüyor. Dolayısıyla firma da, gerekli birimler ile ilgili itiraz sürecini başlattı. İtirazların nasıl bir çerçevede değerlendirileceğini, ilerleyen tarihlerde hepimiz öğreneceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*