HABERLER TEKNOLOJİ

Paypal Nakit Kart Ülkemizdeki Hizmetlerini Sonlandırdı !

Paypal nakit kart, ülkemizde genellikle -18’lik kesim tarafından en çok kullanılan nakit kartlar arasında yer almaktaydı. Herhangi bir yaş sınırı gerektirmediği için 18 yaşından küçük kişiler, internet alışverişlerini bu kartlar aracılığıyla yapmakta. Ancak bu kart da bundan sonra ülkemizde hizmet vermeyecek gibi görünüyor. Hükümetin gittiği bütçe planlaması ile birlikte para çekme limitleri de azaltılan Paypal nakit kart, bundan sonra ülkemizde hizmet vermeyecek.

Bilindiği gibi Maliye Bakanlığı tarafından Paypal nakit kart limitlerine belirli limitler daha eklenmişti. Bu limitlerin de eklenmesi ile birlikte Paypal nakit kart gerçekten kullanılamaz hale geldi. Hatta kartı aktif olarak kullanan kişilerin de kartı kırıp attıklarını söyleyebiliriz. Ancak buna rağmen kartı para çekmekten ziyade internetten alışveriş için kullanan kişiler kartı kullanmaya devam etti. Bugün nakit kart kullanıcılarının telefonlarına gönderilen mesaj ile birlikte Paypal nakit kart efsanesi de sonlanmış oldu.

Bunun resmi sebebi, henüz açıklanmadı ancak anlaşılanlara göre PayPal, kendisine kısıtlama yapılmasını pek sevmiyor. Öyle ki bu güne kadar sorunsuz bir hizmet veren nakit kart, sadece 1-2 gün içerisinde yok olma aşamasına gelmiş. PayPal, kullanıcılarını da mağdur etmemek için kartlar alınırken ödenen 5 TL ücreti hesaplara geri ödedi. Ayrıca kullanıcıların, içerideki bakiyeleri kullanabilmeleri adına da hizmetlerin tamamı 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle sonlanacak. Bu tarihe kadar Paypal nakit kart müşterileri, hesaplarındaki bakiyeleri rahat bir şekilde çekebilecek ve harcayabilecek. Tabi ki para çekme işlemlerinde limitler halen geçerli.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*