DÜNYADAN HABERLER SÖZLÜK

Skype Translator (Çeviri Aracı) artık Arapça çeviri de yapacak

Skype Translator artık Arapça çeviri de yapacak

2014 yılında kullanıma açılan Skype Translator, (Çeviri Aracı),  geçtiğimiz ay tüm Windows kullanıcılarına açılmıştır. (Windows 8.1 veya Windows 10 Technical Preview kullanıyorsanız). Microsoft, Skype Translator’a Arapça dil desteği eklendiğini açıklayarak bu alanda hedeflerinin çok yükseklerde olduğunu gösterdi.

images

Skype Çeviri Aracı nedir?

Skype Translator (Çeviri Aracı), mesajları ve sözlü sohbetleri canlı olarak çevirerek, başka bir dil konuşan kişilere Skype çağrısı yapmanıza veya anlık mesaj göndermenize olanak tanır. Bing, Windows ve Windows Phone gibi bu ürün de Microsoft Translator platformunu kullanır.

Skype Çeviri Aracı, dünyanın her yerindeki kişilerin konum ve dil nedeniyle yavaşlamadan iletişim kurması için sonsuz olanaklar sunar.

Kısaca: Konuşmaları önce sesten metine, sonra da metinden sese çeviren bir araçtır. Şimdiye kadar 50 dilde yazılı çeviri desteği sunmaktadır. Skype, Translator uygulamasını ilk olarak 7 dilde (İngilizce, Almanca, İtalyanca, Mandarin, Portekizce, İspanyolca) uygulamaya başlamıştır. Arapça ile bu sayı 8’e yükselmiş oldu.

Çevirilerin bizim dilimizde gazeteciler, öğretmenler ya da Türkçe’yi doğru konuşması gereken mesleklerin konuşmaları gibi olduğu belirtildi. Tabi eksikleri muhakkak olacaktır onu da kullanıcılardan gelecek geri dönüşler neticesinde çözüleceği belirtildi.

Arapça güncellemesi şimdilik sadece Skype Windows uygulamasında geçerli olacak. Elbette Microsoft yakında diğer uygulamalara 8. dil desteğini ekleyecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*