BLOGCULUK DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK ETİCARET Genel GİRİSİMCİLİK

Türkiye’de Zengin Olma Yolunda İlerlediğinizin 7 Kanıtı Nedir?

zengin olma

Zengin olmak hemen hemen bütün insanların hayallerini süslemektedir. Ancak babadan kalan servetiniz yoksa bu yalnızca hayalden ibaret kalmaktadır. Şu sözü de unutmamak lazım; istisnalar kaideyi bozmaz. Bunun en basit örneklerini Türkiye’de bulmak mümkündür. Yokluktan gelip, kocaman bir servet elde etmeyi başarabilmiş isimler mevcuttur. Eğer zengin olma hayaliniz varsa, işe kendinize bir idol belirlemek ile başlayabilirsiz. Peki, Türkiye’de zengin olma yolunda ilerlediğinizin 7 kanıtı nedir?

1. Zenginlik Hayali Kurmak

Türkiye’de zengin olma yolunda ilerlediğinizin 7 kanıtı nedir? Unutmayın herşey hayal etmekle başlar. Zengin olmaya karar verip o yönde adımlar atmalısınız. Dünya’da imkansız diye birşey yoktur. Gerçekten isteyip, çalışılırsa ulaşılamayacak hedef bulunmamaktadır.

2.Hedefler Belirlemek

Zengin olmak isteyen insan öncelikli olarak kendisine bazı sözler vermelidir. Kendi kurallarına göre belirlediği hedeflere ulaşmak için uğraşan kişiler er ya da geç karşılığını alacaktır.

3.Atacağınız Adımları Vazife Gibi Düşünmek

Eğer zengin olmak istiyorsanız uygulamaya koymanız gereken kurallara ihtiyaç vardır. Bu kuralları mecburiyet olarak değil, vazife gibi algılamak işlerin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Zengin insanlar zor duruma düştüklerinde dahi zor şartlardan vazgeçmez. İşin ucunda sizi bekleyen bir hayal olduğunu unutmayın.

4.Çevrenizde Zengin İnsanların Bulunması

Her canlı bulunduğu ortama uyum sağlamak üzere programlanmıştır. Eğer çevrenizde zengin arkadaşlarınız yoksa sizi kamçılayacak bir güç yok demektir. Zengin olmak için çevrenizde zengin insanların bulunmasına ihtiyacınız var. Bu, onlardan yardım dilenmek için değil, motive olmanız içindir. Onlar gibi olma arzunuz böylece sürekli taze kalır.

5.Yatırım Yapmak

Yatırım yapmadan zenginlik hayallerine kavuşmak mümkün değildir. Bu nedenle karlı getirisi olan alanlara yönelerek yatırım yapılması gerekmektedir. Yatırımlardan elde edilen kar, kısa sürede hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

6.Fakirlik Düşüncesini Silmek

Her konuda odaklanmanın önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Zengin olmak isteyen insan fakirliğe değil zenginliğe odaklanmalıdır. Fakirliği kabullenip, benimsemek ancak yerinizde saymanıza neden olur.

7.Hayalleriniz İçin Çalışın

Hayaller asla kendiliğinden ya da mucize ile gerçekleşmez. Hayalleriniz ne kadar büyük ise o kadar çalışmanız gerekmektedir. Hayallerinize ulaşmak için tüm gücünüzle çalışın.

Mehmet Emin Karamehmet Kimdir?

Bill Gates’in Bilinmeyen Yönleri

 

90 yaşındayken bile işe giden John Davison Rockefeller Kimdir?

http://www.eticaretgunlugu.com/kategori/basari-hikayeleri/

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

kemalozgur

Ben yılların verdiği ticari geçmişini 3 yıldır e-ticarete taşıyan bir girişimciyim. Bundan böyle tecrübelerimi siz değerli okurlarımla paylaşacağım. E-Ticaret ile kalın...

Yorum yaz

*