DÜNYADAN HABERLER TWİTTER

Twitter’dan Avrupa Çapında #işbulmafuarı Süreci

Twitter, Avrupa çapındaki bütün şirketleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda sanal #işBulmaFuarı üstünden buluşmaya davet ediyor. Sahasında tek olan online fuar, memleketimiz dahil hem işverenleri ve iş arayanları Avrupa çapında bir araya getiriyor.
Tüm gün boyunca değişik sektörlerden ve ülkelerden kuruluşlar Tweet atarak bünyelerindeki açık pozisyonlara en uygun adayları bulmak için çalışacak. Twitter iş arayanlar için önemli bir platform oluşturuyor. Siz de iş arıyorsanız tecrübenizi 140 karaktere kadar anlatarak potansiyel işvereninizin dikkatini çekebilirsiniz.
İnsan kaynakları veya eğitim alanlarındaki uzmanlar #işBulmaFuarı etiketini kullanarak hem sanal ortamda çevrenin nasıl genişletilebileceği hem de hayallerdeki işi bulmaya dair ipuçları hakkında Tweet atabiliyorlar.
Twitter Küçük ve Orta ölçekli işletmeler Avrupa Pazarlama Direktörü Brian Lavery, Twitter’ın uzman meslek hayatındaki önemini şu sözlerle aktarıyor: “hayatta hangi işi yapıyor veya hangi işi yapmak istiyorsanız Twitter uzman profilinizi ve çevrenizi genişletmeniz, meslek bulabilmeniz veya ilgilendiğiniz mesleklerle ilgili olup bitenleri takip edebilmeniz için çok büyük bir platform.”
“işverenseniz Twitter; şirketinizi online platformlarda hareketlendirmek ve meslek fırsatlarınıza en uygun adayları edinebilmek için mükemmel bir ortam. işverenleri, iş arayanları ve bu sektörün uzmanlarını Twitter’da 19 Mayısta #işBulmaFuarı çatısı altında bir araya getireceğimiz için büyük bir heyecan duymaktayız. O gün hepimizin kuracağı bağlantıları görmek için sabırsızlanıyoruz. Hem şirketlere hem de çalışanlara başarılar diliyoruz.”

#işBulmaFuarı içinde nasıl yer alabilirsiniz?

Twitter; Türkiye özelinde bu mühim sosyal kampanya için kullanılacak olan etiketi #işBulmaFuarı şekilde belirledi. kuruluşların bununla birlikte #Pazarlama, #Üretim, #Finans bunun gibi sektörler özelinde veya #İstanbul, #Ankara, #Bursa veya #Trabzon bunun gibi il bazında etiket koymaları da dikkatlerin çekilmesini sağlayacak.
konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek arzulayan firmaların Twitter’a kaydolması gerekiyor. Kaydın ardından size özel bir bilgilendirme paketi alacak ve Twitter’ı iş bulma alanı şekilde kullanmanın en incelikli yollarını öğrenmek amacıyla bir eğitim seansına katılabileceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*