ETİCARET WORDPRESS

WordPress E-Ticaret İçin Uygunmudur?


E-ticaret siteleri her geçen gün artarak devam ediyor kimileri sektörde tutunmayı başarırken kimileri tutunmak için uğraşıyor kimileri ise umduğunu bulamıyor. E-ticaret sektörü o denli yaygınlaştı ve basitleşti ki bundan sonra aklına gelen çoğumuz e-ticaret sitesi açabiliyor .
Kolaylaşmasının en büyük sebebiyse hususi bir tasarıma ihtiyaç duyulmamasıdır. Sebebi ise e-ticaret sitesi için wordpress kullanılabiliyor ve tüketicilere uygun ücretli ve bedava bir çok fazla tema bulunur buda wordpress ‘i özel kodlama ve tasarımlardan daha etken kılıyor yani maddi anlamda daha kolaylık sağlamaktadır.
Dünyada 70 miliyon üstünde wordpress tabanlı site mevcuttur.
Yine dünyada trafik bazında en üst seviyede yer alan bir çok fazla sitenin nerede ise yarısının alt yapısı yine wordpress tir.
WordPress ücretsiz ve açık kaynak kodlu bulunduğu için internet kullananlarını her zaman cezp etmiştir.
WordPress yardımı ile sitemize basitçe eklentiler temalar bileşenler entegre edebiliriz.
Daha güvenli olabilmek ve açıklarını kapatabilmek için sürekli güncellenen bir sistemdir wordpress
Ve bir aşırı hosting sağlayıcıları sitelerimiz için ücretsiz wordpress kurulumu olanağı sağlar.
Bu bahsetmiş olduğum maddeler ile wordpress’in niçin bu kadar sevildiğini anlattım sizlere.
Peki bu tabii mıdır wordpress daha çok fazla blog tarzı siteler için hazırlanmış bir hazır script değil midir e-ticaret siteleri için doğru bir yöntem midir bunu inceleyelim.


E- ticaret siteleri için WordPress niçin uygundur ?

Yukarıda bahsetmiş olduğum maddelere ek şekilde E-ticaret dalında da wordpress‘in pozitif yönde yönde yönleri mevcuttur.

Tema

WordPress için milyonlarca tema olmaktadır ücretli ve parasız. E-ticaret siteleri arasında yüzlerce wordpress teması bulunur . Ücretli temaların tutarları da hususi bir tasarım yapılması icap ettiğini planladığımız zaman çok aşırı ucuza gelmektedir işte bu nedenle çoğu E-ticaret sitesi wordpress’i tercih etmektedir.

Eklentiler

WordPress eklentiler konusunda da milyonlarca seçenek sunmaktadır. Ve sürekli güncel eklentiler çıkmaktadır ve bir çoğu ücretsizdir. Buda gene sonradan eklenecek eklenti ve fonksiyonlara para vermemek uğraşmamak için E-ticaret sitesinde wordpress in seçilmesinin en büyük etkenidir.


E-ticaret siteleri için WordPress niçin uygun değildir?

E-ticaret sitenizin popülaritesi arttıkça siteniz wordpress tabanlı olduğundan eklenti ve tema dosyalarınızdaki açıklardan faydalanarak sitenize saldırılar olabilmekte ve bu ihtimal devasa yükseklikte ihtimaldir. Buda sizin ticari anlayışınızı zedeler ve böylesine ciddi ve meşakkatli bir sektörde saygınlık kaybedersiniz.
Siteniz e-ticaret alanında büyüdükçe siparişleri arttıkça sitenizi daha da geliştirmek müşterilere daha iyi hitap edebilmek için sitenizde çeşitli yenilikler sunmanız gerekebilir ve bunun için worpdress size kâfi gelmeyebilir daha profesyonel adımlar için daha profesyonel dizaynlar uygulamanız gerekecektir.
WordPress sürekli güncelleme ve sürüm yükselttiği için E-ticaret sitenizdeki wordpress tabanlı tema yeni sürümler için müsait olmayabilir ya da bazı bozukluklar meydana gelebilir buda böylesine büyük bir sektörde amatörce bir izlenim kazandırabilir.

Sonuç Olarak

WordPress E-ticaret şeklinde sektörler için geliştirilmemiş bir platformdur. Özünde bir blog platformu olarak geliştirilmiştir. Ve bu sayede popüler bir platform haline gelmiştir. Sırf açık kodlu bir kaynak olduğundan WordPress şimdilerde her çeşitli sektöre ayak uydurabiliyor yinede bu bölgelerde çok iyi bulunduğu anlamına gelmez. E-ticaret şeklinde ticari kaygısı ve beklentisi olan siteler için wordpress amatörce kalır ve bu alanda kendini ispatlamış ve marka olmuş sitelere ayak uyduramaz.

Yine de wordpress tabanlı olup ta başarılı E-ticaret siteleri olabilir. Bu sektörü ciddi bir şekilde düşünüyorsanız özel yazılımı tercih etmeniz tavsiye olunur.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*